Práce – „co chci dělat“?
Než si budete hledat první práci, byste se měli zamyslet nad tím, co vlastně chcete dělat. Tuto věc je dobré si důkladně promyslet… Práci, kterou byste dělali z donucení a která by vás nebavila, by se projevila i na vašem pracovním výkonu, což by vašeho zaměstnavatele příliš nepotěšilo a určitě by vás v práci nedržel.
Absolventi – jak si najít práci?
Pokud již víte, co chcete dělat, je na čase začít hledat. K dispozici jsou v dnešní době moderní informační prostředky, jako je například internet, rádio či televize. Také inzerce v novinách není špatnou volbou. Nespoléhejte na úřad práce, najděte si práci raději sami. Absolventi mají na trhu práce poněkud těžší pozici, nikde však není psáno, že nenajdete hned na poprvé ideální práci, která vás bude nejen živit, ale také i bavit.
Umění se prosadit – rady, jak na to
Všude, kde jste posílali svůj životopis, vás odmítli jen proto, že nemáte žádnou praxi? Nevěšte hned hlavu, musíte se naučit zkrátka prosadit. Dejte si tu práci a napiště si pečlivě strukturovaný životopis, nezapomeňte také na průvodní dopis – když posíláte životopis emailem. Při telefonickém rozhovoru mluvte srozumitelně a také spisovně. Při osobním pohovoru nezapomeňte na vhodné oblečení a také správné držení těla.
Užitečné rady se dozvíte v následujících článcích :
Nejlépe placená zaměstnání
Práce - životopis o vás mnohé napoví
Příprava na psychotesty
10 nejzajímavějších povolání
Test – jaké povolání se pro mě hodí?
Jak vycházet s kolektivem
Kurzy, které rozvíjejí vaši kreativitu
Pracovní smlouva - než podepíšete smlouvu
Sangvinik, melancholik, flegmatik, cholerik
Asertivita
Síla řeči - umění Cicero
Práce a kariéra – důležitá je chuť k práci
Nezapomeňte při jakémkoliv kontaktu s potencionálním zaměstnavatelem, ukázat dostatečnou chuť k práci. Pokud budete mluvit tak, že vám je to jedno, jestli tu práci získáte či ne, máte téměř jisté, že práci nezískáte. Nehledejte si tedy práci tam, kde nechcete.
Diskuze