Mineralfit.cz

Cvičení na míči

Kateřina Řehořová
Cvičení na míčích se dočkalo velké obliby. Říká se jim různě - fit balony, gymnastické, rehabilitační, skákací. Míče, které prospějí zdraví i postavě. Víte jak cvičit a to nejdůležitější - jak velký míč vybrat?
Kde a kdo cvičí na míči Míče na cvičení - běžně se už využívají zejména v rehabilitačních centrech a v porodnicích. Míče se začínají pomalu objevovat i v posilovnách a možná i u vás v domácnosti.
Využití míčů takřka nezná hranic. Cvičení na míči se hodí pro každého. Nezáleží na věku, kondici, ani zdraví. Cvičením na míči můžete spoustu zdravotních chyb napravit a jiným předejít.
Cvičení na míči - komu pomáhá Posilování na míči je prevencí bolesti zad, udržuje vaše záda v dobré formě a skoro bez námahy. Cvičení na míči v těhotenství pomáhá uvolňovat pánevní dno při porodu a pomáhá i poporodní rekonvalescenci - šestinedělí.
Zlepšuje svalové napětí a koordinační poruchy. Napravuje vybočení páteře a kulatá záda (při sezení se nelze hrbit).
Při cvičení na míči odlehčujete nosným kloubům.
Vybíráte míč na cvičení? Nepodceňujte výběr vhodné velikosti ani kvalitu. Dražší míče mívají lepší nosnost. Při výběru správné velikosti velkého míče musí hýždě trochu výše než kolena (pouze takto je pánev správně umístěna). Správná velikost míče na cvičení se pozná například podle výšky postavy.

výška postavy do 140 cm - průměr míče 45 cm výška postavy do 150 cm - průměr míče 55 cm výška postavy do 175 cm - průměr míče 65 cm měříte-li více než 175 cm, potom musí být průměr míče 75 cm a více

Hodnocení: 5.0

Počet: 1

Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.