Nebojte se změnit zaměstnání
Změnit občas práci je v dnešní době normální a zcela běžné. Odborníci dokonce tvrdí, že po několika letech nutné – změnou nabíráte nové zkušenosti, jste nuceni přizpůsobovat se novým podmínkám. V práci trávíme třetinu svého života. Není důvod, abychom tuto podstatnou část protrpěli!
Kdy je čas na změnu
Ať už vás v práci rozčiluje kolektiv, šéf nebo neuspokojující pracovní podmínky, vždy existují i nějaká pozitiva, která vás v zaměstnání drží. Nejčastěji je to uspokojivý plat nebo fakt, že prostě máte práci. Jestliže svůj job ale vyloženě nesnášíte, každou neděli na vás padá deprese, ve všední dny vstáváte s pocitem hrůzy a přenášíte svou nespokojenost i na druhé, měli byste se zamyslet, zda vám zaměstnání za takové nervy stojí. Většina problémů se dá vyřešit – s nevrlými kolegy se časem můžete naučit vycházet stejně jako lze finanční nedoceněnost probrat s nařízeným a situaci tak třeba změnit.
Klíčovým ukazatelem by měl být váš osobní pocit – uspokojuje vás vaše práce? To je to hlavní. Spolehlivým signálem k odchodu je také výrazné zhoršení zdravotního stavu – zejména časté bolesti hlavy, břicha nebo zad.
Zvyšte svou šanci na lepší práci
Ještě než podáte výpověď, zjistěte, jaké jsou podmínky na pracovním trhu. Je možné, že nízkého platu, který vás v současné době trápí, se dočkáte i v jiném zaměstnání vašeho oboru. Ujasněte si, co přesně byste chtěli dělat a podle toho se zařiďte – toužíte pracovat jako delegátka? Doplňte si vzdělání státní zkouškou z cizího jazyka – vaše šance na uplatnění se rázem zvýší. Samozřejmě je lepší hledat si novou práci ještě v době, kdy jste zaměstnaní, pokud je vám ale z práce do breku, v zájmu zachování zdraví odejděte raději co nejdříve.
Diskuze