Ploštičník hroznovitý - lék věčného mládí

Ploštičník hroznovitý (Cimicifuga racemosa) je prastarou léčivou bylinkou, kterou znali již staří severoameričtí indiáni. Ploštičník je skvělým pomocníkem při léčbě ženských potíží.

Portrét ženské tváře s tmavými dlouhými vlasy

Ploštičník hroznovitý - Cimicifuga racemosa

Ploštičník (Cimicifuga racemosa) objevili severoameričtí Indiáni. Do Evropy byl dovezen až v 19.století. Jeho domovem je Kanada a atlantické pobřeží Spojených států.

Lidové názvy

Ploštičníku hroznovitému se také říká samorostlík klasnatý, ploštiřník , ploštíček hroznovitý, ploštková tráva (travina).

Sběr a sušení

Z ploštičníku se používají oddenky a kořeny, které se sbírají v létě (červen – srpen). Sušíme na slunci nebo při umělé teplotě do 40°C.

Účinné látky

Ploštičník hroznovitý obsahuje především alkaloidy, třísloviny, terpenoidy.

Použití

Ploštičník hroznovitý používáme při menopauze snižuje návaly horka a potivost, zlepšuje psychický stav, mírní poruchy spánku a při menstruaci snižuje předmenstruační bolesti, nervové napětí, horečku, křeče dělohy, má určité hormonální účinky. Má také protizánětlivé působení, mírně snižuje krevní tlak, zklidňuje kašel, pomáhá při revmatismu, krvácení dásní, očním zánětu a lámavosti nehtů.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.4 Počet: 5 Nejlepší: 5 Nejhorší: 2

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies