Australská dieta – hubněte bez hladovění

Australská dieta Vám zaručí bez hladovění úbytek jednoho kilogramu za týden a navíc rychlejší ztrátu přebytečného tuku v oblasti bříška, který je znakem metabolického syndromu. Přečtěte si o této nové dietě více informací.

Metr omotaný kolem ženského břicha

O australské dietě...

Tato dieta, nebo-li způsob životního stylu, je výsledkem studií Vědecké a průmyslové výzkumné organizace Australského svazu (CSIRO) sídlícího v Adelaide.

Princip australské diety

Australská dieta je založená na nízkém obsahu sacharidů a vysokém podílu bílkovin ve stravě. Bílkoviny pomáhají ovládat naše chutě a zároveň při hubnutí chrání svalovou hmotu. Při australské dietě hubneme s pomocí nutričně vyváženého stravovacího režimu, který lze velmi snadno dodržet. Jíme alespoň 5x denně, malé porce.

Australská dieta - vhodné potraviny

Při australské dietě je vhodná 3x až 4x do týdne konzumace 100 gramů libového červeného masa (zejména hovězí, jehněčí a telecí maso, které obsahuje zinek, železo a také zdraví prospěšné omega-3 mastné kyseliny). Odborníci také doporučují častou konzumaci drůbeže (bez kůže), ryb (2x týdně), vajec a mléčných výrobků (pouze nízkotučných, 500 gramů týdně), které obsahují hodně bílkovin, kalcia a antioxidantů. Polévku si můžeme dopřát pouze jednou týdně, nejlépe nízkokalorickou. Denně můžeme k masu zkonzumovat ½ šálku zeleniny a jeden středně velký kus námi zvoleného ovoce. Vyhněte se konzumaci bílého pečiva, nahraďte jej pečivem celozrnným. Přes den vypijte alespoň 2 litry neperlivé vody a nebo neslazeného bylinkového čaje.

Nezapomínejme na pohyb

Tak jako při každé jiné dietě, i při té australské hraje pohyb velmi důležitou roli. Alespoň 3x týdně věnujte cvičení 30 minut. Začátečníkům postačí i svižnější chůze.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies