Tak, jako šaty dělají člověka, tak i bílé zuby a úsměv ho dělají sebevědomým a úspěšným. A přiznejme si, že to nejhorší je stydět se usmát. Dnes jsou bílé zuby standardem, který charakterizuje schopnost pečovat o svůj zevnějšek.
Bělení zubů bylo populární už za dob starých Římanů. Ti si chrup brousili popelem. V dnešní době se používá vápenec nebo perlit a bělení zubů se podobá odbarvování vlasů.
Tři způsoby bělení zubů:
- Bělící pasty
- Domácí bělení
- Bělení u lékaře v ordinaci
Bělení zubů pomocí bělící pasty
Zubař vyrobí speciální formu na zuby, do které se pomocí stříkačky aplikuje bělící pasta. Pacient pak formu nosí několik dní.
Domácí bělení zubů
Jde o bělící pasty, které při dlouhodobějším používání zasahují hlubší vrstvy skloviny a zuby se tak vybělí.
Bělení zubů u lékaře
Nejprve se pacientovi prohlédne a vyčistí chrup. Spolu s lékařem se určí budoucí odstín zubů. Chrup se postupně natírá tenkou vrstvou chemického roztoku, který na zubech začíná oxidovat. Barevné pigmenty se roztříští a zprůsvitní. Doba bělení se pohybuje kolem 1 hodiny.
Citlivost zubů
Bělení může ve vyjímečných případech, zvýšit citlivost zubů. Ta však mizí po několika dnech, při ukončení kůry nebo po přerušení bělení. K poškození zubního nervu však nedochází.
Komu se bělení zubů nedoporučuje?
Abyste mohli podstoupit bělení, musíte mít zdravý chrup, bez zubních kazů a jiných problémů (krvácení dásní, vypadlé plomby aj.).
Diskuze