Bezlepková dieta

Bezlepková dieta je dieta, při které je zakázáno přijímat potraviny obsahující gluten (lepek). Ten je obsažen v obilninách jako je pšenice, ječmen nebo žito, které se používají k výrobě pečiva i mnoha jiných potravin.Ve článku nalezete seznam zakázaných potravin a také chutné recepty.

Ovesné cereálie s kiwi a jahodou

Pro koho je bezlepková dieta vhodná?

Bezlepková dieta je součástí léčby pacientů, jejichž trávicí systém není schopen zpracovat lepek (tzv. intolerance laktózy). Jedná se především o onemocnění celiakií nebo tzv. Duhringovou nemocí. Bezlepková dieta se také často používá pro léčbu dlouhodobých průjmových onemocnění.

Bezlepková dieta – zakázané potraviny

Pečivo a cereální výrobky

Mouka obsahující lepek (žitná, pšeničná, ovesná, ječmenná), pečivo a chléb z mouky obsahující lepek (včetně celozrnného), műsli, cornflakes, cereálie a műsli tyčinky, které nejsou označeny jako bezlepkové.

Přílohy k pokrmům

Těstoviny a knedlíky připravené z mouky obsahující lepek. Lepek mohou obsahovat také instatní směsi jako jsou polévky, omáčky, ale i konzervy, polotovary a přídatné látky

Alkohol, káva, sladkosti

Pivo, destiláty, káva, náhražky kávy, většina sladkostí.

Bezlepková dieta – povolené potraviny

Potraviny zakázané bezlepkovou dietou lze nahradit neobilnými surovinami (například luštěninami) nebo obilninami neobsahujícími lepek (kukuřice, rýže, pohanka).

Bezlepková dieta – recepty

Připravili jsme si pro Vás několik chutných receptů, které neobsahují lepek.

Bezlepkový chléb v domácí pekárně

230 ml mléka, 200 ml vody, 1 lžíce oleje, 1 lžíce octa, 300 g bezlepkové směsi Mantler, 200 g kukuřičné mouky, 1,5-2 zarovnané lžičky soli, 1 zarovnaná lžička cukru nebo melasy, 2 zarovnané lžičky sušeného droždí, 2 lžičky kmínu, lněné a sezamové semínko

Do nádoby umístěné v domácí pekárně dáme nejdříve tekuté ingredience, poté mouku a semínka. Do jednoho rohu sůl, do druhého rohu cukr a doprostřed droždí. Necháme promíchat a pečeme dle jednotlivého druhu domácí pekárny až do té doby, dokud se na povrchu chleba nevytvoří zlatavá kůrka.

Pudingové řezy

300 g bezlepkové mouky, 1 vejce, 2 polévkové lžíce moučkového cukru, 70 g másla, 10 g prášku do pečiva, špetka soli, mléko, voda

Náplň: 1/2 l mléka, 2 vanilkové pudingy v prášku, 3-5 vanilkových cukrů, 250 g másla, 200 g moučkového cukru, 1 žloutek

Všechny suroviny zpracujeme v misce. Z těsta vyválíme 4 tenčí placky (cca 1cm vysoké). Vložíme do trouby předehřáté na 180°C a pečeme do zlatova.

Z mléka, pudingů a vanilkového cukru uvaříme puding, který necháme vychladnut. Mezitím utřeme máslo, moučkový cukr a žloutek.Tuto směs smícháme s vychladlým pudinkem.

Na upečenou placku natřeme pudinkovou směs, přiklopíme druhou plackou a zatížíme. Necháme v lednici přes noc ztuhnout, poté krájíme na kostky.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies