Břišní koliky u dětí

Pokud si vaše dítě stěžuje na silné bolesti břicha a stáčí se do klubíčka, může jít o příznaky břišní koliky. Často se opakující křeče však mohou signalizovat i závažné onemocnění dítěte.
Šklebící se chlapeček
Břišní koliky jsou náhlé prudké bolesti břicha u dětí většinou mezi třetím a desátým rokem v oblasti kolem pupku. Dítě se během záchvatu stočí do klubíčka a je plačtivé. Po několika minutách bolesti samy odezní a dítě je zase v pořádku.

Příznaky břišní koliky

  • bledost a pláč
  • silné bolesti břicha
  • nevolnost, někdy i zvracení

Příčiny vzniku koliky

Bolesti vznikají křečovitým stažením svalstva tlustého střeva. Těmito stahy organismus většinou reaguje na stresující situaci dítěte, kdy má např. strach ze školy nebo z reakce rodičů na špatnou známku. Příčinou křečí však mohou být i poruchy zažívání nebo infekce.

Léčba břišní koliky

Rodiče by se měli pokusit dítě utěšit, ujistit, že bolesti přejdou a nechat jej odpočinout. Pomoci mohou teplé obklady břicha a fenyklový čaj. V případě opakovaných záchvatů navštivte lékaře. Zvláště je-li bříško dítěte napnuté a citlivé na tlak, může jít o příznak závažnějšího onemocnění.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies