Bulharsko - důležité informace o zemi

Do Bulharska se jezdilo na dovolenou především za dob minulého režimu. Nějaký čas uplynul a Češi se do této země začali opět houfně vracet. Jsou to pláže, co nás do Bulharska táhne?

Západ slunce u moře

Dovolená v Bulharsku

Bulharsko je od nás vzdáleno pouze dvě hodiny letadlem. Průměrná teplota vzduchu v přímořských oblastech Bulharska dosahuje přibližně 24°C. Teplota vody v Černém moři dosahuje v létě až 28°C. Nákupy potravin a běžného zboží nás vyjdou v průměru o deset procent levněji než u nás. To všechno jsou důvody stále většího zájmu o dovolenou v této zemi. Hlavní město je Sofia. Mezi další velká města s letiště patří Varna a Burgas.

Bulharsko – země s kouzelným pobřežím

Nejvyhledávanější turistickou destinací jsou beze sporu nádherné písčíté pláže u Černého moře. Ty jsou většinou čisté. Díky malé hloubce je zdé možné vidět na dno i v poměrně velké vzdálenosti od břehu. Slunečné pobřeží je z pobřežních letovisek nejnavštěvovanější. Pláže prostředí zkrášlují, totéž se ale nedá říct o okolní socialistické zástavbě.

 

Nutno však říci, že Bulhaři jsou si důležitosti turistů vědomi a podle toho se také chovají. Jsou většinou přátelští a ochotně pomohou. Pozor, stejně jako u nás i zde se pohybují různí zlodějíčci. Pokud někomu budete pokyvovat k souhlasu, nezapoměňte, že by si to mohl vyložit naopak. V Bulharsku totiž toto gesto platí obráceně.

Cestování - co navštívit?

Výlet do Nessebaru potěší romantické duše i milovníky historie. Místo zaujme úzkými, křivými uličkami, pouliční uměleckou atmosférou, kavárnami, rybími restauracemi, starověkými hradbami a množstvím dalších památek.

 

Nessebar je muzeem pod širým nebem. Je výjimečný unikátní lidovou architekturou, dřevěnými domy s kamennou podestou, které dodávají městečku na malebnosti, stejně tak jako středověké kostely.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies