Čaj Pu-erh napomáhá hubnutí

Tento tradiční čaj pěstovaný v čínské provincii Jün-nan, je znám nejen díky své tisícileté zajímavé historii, ale také díky svým příznivým účinkům pro naše tělo. Pu-erh je skvělým pomocníkem při boji s nadváhou.

Sítko se sypaným čajem

Z historie tohoto čaje

Pu-erh je druh čaje znám již za doby starých čínských dynastií, kde se pravidelně objevoval mezi pochutinami císařského dvora. Jeho historie sahá až k počátkům našeho letopočtu. Podle tehdejších pravidel dvora jej mohli konzumovat pouze čínští císaři, běžným smrtelníkům byl tento čaj zapovězen.

 

Tento tradiční čaj pěstovaný v čínské provincii Jün-nan, se zpracovává s užitím dodatečné fermentace černého čaje. V Jün-nanu se čaj sklízí třikrát ročně, druhy Puerhu se jmenují podle sklizně, ve které byly sklizeny.

Typy sklizní

  • Čchun-ťien - čaj je sklízen v polovině dubna. Lístky se vyznačují bílým chmýřím.
  • Er-šuej - čaj se sklízí mezi červencem a srpnem. Slouží pro výrobu lisovaných čajů.
  • Ku-chua - sklízí se v září a říjnu. Slouží k výrobě tabulkového čaje.

Není Pu-erh, jako Pu-erh

Čaj Pu-erh se vyskytuje v 11-ti jakostních kategoriích. Nejkvalitnější typ je sice nejdražší, ale zároveň také nejúčinnější.

Jak pít tento čaj

Abychom pozitivní přínos čaje Pu-erh pro naše tělo znásobili, je nejvhodnější jej vypít ihned poté, co byl uvařen. Na půl litru horké vody (90°C) použijte jednu až pět lžiček čaje, poté louhujte 2 až 4 minuty.

Příznivé účinky čaje Pu-erh

Pu-erh posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení, působí antidepresivně, pomáhá při bolestech hlavy, zmírňuje astma, sennou rýmu, cukrovku a také obtíže spojené s klimakteriem. V čaji byla objevena přírodní antibiotika, které mohou pomoci v léčbě různých onemocnění.

Pu-erh napomáhá hubnutí

Pu-erh je také skvělým pomocníkem při boji s nadváhou. Pokud chcete snížit váhu, pijte tři šálky denně alespoň po dobu jednoho měsíce.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies