Chřipka nebo nachlazení?

Není vám dobře, jste slabí, možná máte rýmu a zvýšenou teplotu. Pro mnohé z vás to hned znamená chřipku, ale tak jednoduché to není. Třeba jste jen nachlazení. Ale jaký je mezi nachlazením a chřipkou vlastně rozdíl?

Sklenice vody s teploměrem a prášky

Nachlazení

Nachlazení se projevuje pocitem únavy, kýcháním, kašláním a mírnou rýmou. Nemusíte mít horečku, ale spíše jen zvýšenou teplotu o jeden či dva stupně nad svůj normál. Také vás mohou bolet svaly, hlava a škrábat v krku.

Léčbu nachlazení hravě zvládnete sami. Rozhodně hodně odpočívejte, přestaňte kouřit, vynechtejte alkohol i kávu a hodně pijte vodu, čaje či vývary.

Také se doporučuje kloktat slanou vodu a doplňovat tělu co nejvíce vitamínů.

Chřipka

Chřipka oproti nachlazení udeří náhle a tvrdě. Většinou se najednou cítíte slabí a unavení. Třesete se zimnicí, máte podstatně vyšší teplotu a suchý kašel. Chřipka se také projevuje silnou bolestí hlavy, svalů, pálením očí a škrábáním v krku.

Léčbu chřipky nechte raději na lékaři. Jen buďte opatrní s užíváním antibiotik. Jsou to léky, které mohou zastavit rozvoj bakteriálních infekcí, ale v nesprávném užívání někdy dokáží napáchat víc škody než užitku!

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 2.7 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies