Co by měla splňovat ideální dieta?

Pro každého z nás je ideální dietou něco jiného. Každý jedinec je od narození obdařen jinými proporcemi do života. Vrozené vlohy můžete maximálně převážit na správnou stranu vah.

Kostky ledu na listech salátu s položeným příborem

Zdraví – jak začít hubnout

Dříve než začnete se svým úsilím o shození několika přebytečných kil, nechte si změřit množství tuku v organismu. Údaje o procentuálním zastoupení tuku v těle dnes můžeme nalézt i v domácích elektronických vahách. Ty nám navíc ukazují i poměr vody. Jejich cena se pohybuje od 1 000 Kč.

S těmito údaji si můžeme stanovit přiměřený váhový cíl, ke kterému se chceme dopracovat. V průběhu hubnutí pak budete přesně vědět, k čemu míříte a nebudete mít jen obecný nekonkrétní cíl. Zvýšíte tím svou motivaci.

Správné stravovací návyky – základ úspěchu

To, že ze svého jídelníčku vynecháte cukroví, knedlíky, smažená a příliš tučná jídla, je pro každého známou samozřejmostí. Ovšem nejdůležitější je změnit své dosavadní stravovací návyky směrem ke zdraví. Můžete jíst poměrně často, ale jen v malých porcích.

Tak dosáhnete toho, že vaše tělo bude mít stálý příjem energie a přestane si dělat energetické zásoby v podobě tuků. Svou snahu podpoříte a tělo pročistíte dostatečným přísunem tekutin. Dávejte přednost ne příliš slazeným, nealkoholickým nápojům.

Dieta – zdravé složky potravy

  • Do jídla zařaďte mnohem více ovoce a zeleniny. Ta vám zaručí dostatek vitamínů, vlákniny a zaplní místo doposud konzumovaných nezdravých složek potravy.
  • Velice pozitivní efekt má rovněž konzumace nenasycených mastných kyselin, které jsou velmi prospěšné vašemu srdci. Konzumací luštěnin, semínek, sóji a podobných potravin si zajistíme dostatečný příjem.
  • Vepřové maso nahraďte kuřecím nebo rybím.
  • Stejně tak se snažte nahradit bíle pečivo pečivem celozrnným.

Vydržte ve svém úsilí

Musíte poznat sami sebe a uvědomit si, čeho opravdu dosáhnete. Nemusíte nic přehánět, dodržujte stále více nový, zdravější životní styl a výsledky se zajisté v nejbližší době projeví.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies