Chodíte do postele hladoví
Jestliže chodíte spát okolo desáté večer, zapomeňte na poslední jídlo v pět nebo šest hodin. Jít spát hladový je úplně stejně špatné, jako jít spát přeplněný. Dejte si raději malou druhou večeři a bude se vám lépe spát.
Pijete pozdě odpoledne kávu
Kofein může bránit našemu tělu, aby si navodilo klidový režim a pokud si dopřáváte kávu pozdě odpoledne, může být na vině právě kofein.
Chodíte spát s elektronikou
Bílé světlo, které vyzařuje telefon, tablet nebo počítač, dává mozku informaci, že je den. Proto je vyměňte za knihu, koupel a světlo při svíčkách. Uvidíte, jak se vám to zalíbí.
Neuděláte si čas na sex
Takový dobrý sex před spaním, dokáže působit na vaše tělo jako sedativum. Uvidíte, jak skvěle se vám bude po něm spát.
Pijete moc alkoholu
Můžete sice namítnout, že po několika skleničkách usnete jako zabití, ale kvůli alkoholu si pak budete hůř pamatovat, co se večer dělo, protože mozek neměl čas uklidit a roztřídit informace. Navíc se pak budete víc potit a probudíte se dehydratovaní.
Příliš vytopená ložnice
Ohledně teploty v ložnici se nároky lidí liší. Někdo preferuje teplejší prostředí, někdo zase chladnější. Obecně však platí, že lépe se spí v prostředí, které je chladnější. Ideální teplota pro spánek je od 16 do 21 stupňů. Je to způsobeno tím, že teplota těla během noci klesá, a tak se pod přikrývkou nepřehřeje. Pokud tedy máte problémy se spánkem, určitě vyzkoušejte snížit teplotu v ložnici například tím, že před spaním vyvětráte. Pokud se ovšem v ložnici doslova klepete zimou, bude příčina vaší nespavosti nejspíš jinde.
Diskuze