Cvičení pro pevný zadek

Malý zadeček může být stejně krásný jako velký, mnohem důležitější je jeho tvar – a ten cvičením změnit můžete. Osvojte si několik jednoduchých cviků, díky kterým budete mít zadnici jako ze žuly!

Žena v plavkách s tetováním na zádech

Hýždě jsou velmi problematickou částí těla. Většině ženám se přebytečné kilogramy ukládají právě do stehen a hýždí. S našimi cviky nejen že zpevníte zadek, ale zredukujete i celulitidu a posílíte stehna.

I hýžďové svaly potřebují strečink

Před samotným cvičením svaly uvolněte strečinkem. Dobrým protahovacím cvikem je například dotýkání se rukama prsty u nohou, a to vsedě. Hýžďové svaly protáhnete a uvolníte také vleže na zádech, kdy kolena tisknete co nejvíce k hrudi.

Cviky na zadek

Cvik č. 1

Klekněte si na čtyři, nohy dejte od sebe na šíři pánve. Zvedejte nejdříve desetkrát levou a potom pravou nohu do strany, jako když jde pes vykonat svou potřebu. Cvičte pomalu, nohama nešvihejte. Sérii třikrát opakujte.

Cvik č. 2

Lehněte si na pravý bok, pokrčte levou nohu a pomalu ji přetáčejte dopředu a dozadu, až se koleno dotkne kolena. Vyvarujte se překlápění pánve! Proveďte dvě série po 10 opakování.

Cvik č. 3

Lehněte si na břicho, rukama si podložte čelo, nárty mějte natažené. Asi 10 cm nad zem 10x zvedněte jednu a pak i druhou nohu. Kolena neohýbejte! Opakujte třikrát. Tento cvik můžete provádět i s nohou pokrčenou v pravém úhlu.

Cvik č. 4

Pokud na cvičení zapomenete, vzpomeňte si na jednoduché zatínání hýžďových svalů – to můžete provádět třeba i vsedě při práci na počítači nebo vestoje na zastávce během čekání na autobus.

Cvik č. 5

K tomuto cviku potřebujete pevnou, asi 100 cm gumu se svázanými konci. Stoupněte si, gumu si dejte nad nárty a švihejte 20x pravou nohou doprava a 20x levou nohou doprava. Sérii pak zopakujte.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies