Cvičení v pilulce – objev století?

Budoucnost by mohla vypadat tak, že si sednete k televizi, dáte si pořádnou porci jídla a spolknete několik pilulek. Ty vám chemicky stimulují organismus a vy budete vypadat, jako po několika hodinovém cvičení. Jak by se vám to líbilo?

Dvojbarevné pilulky

Lidé - jak si udržet zdraví a krásnou postavu bez cvičení

Mnoho z nás touží po dokonalé postavě a dobré fyzické kondici. Hodně lidí ovšem pro tento vysněný cíl nic nedělá. Důvodů, proč na cvičení a sportování nemáme čas, je jistě mnoho. Většinou ovšem není problém s časem, ale s odhodláním podrobovat se dobrovolně pravidelné fyzické zátěži.

"Bez práce nejsou koláče", tak zní známe české rčení. S novým objevem vědců, by cvičení snad nemělo tvořit výjimku. Objevila se totiž zázračná pilulka, která vám vše zaručí bez podrobování se jakékoli fyzické námahy.

Pilulka místo cvičení - objev století?

Vědci přišli s prvním vzorkem pilulky nesoucí název AICAR, která dokáže nahradit několikaměsíční cvičení. Vše je zatím jen v testovací fázi na laboratorních hlodavcích. Ukazuje se ovšem, že myši při užívání této látky dokáží běhat o 23 % déle a doběhnout dále o 44 %, než ostatní myši.

S využitím této pilulky pro lidi se také počítá. Látka by měla pomoci lidem ze zdravotními problémy - převážně cukrovkou, nebo léčbou nadměrné obezity. Lidé s omezenou možností pohybu, by se tak mohli dostat do podstatně lepší kondice, která by zlepšila jejich celkový zdravotní stav.

Rady-  zdravotní péče o lidské tělo

S užíváním podobných podpůrných látek na sebe bereme ovšem riziko vedlejších účinků, které se po nějaké době může dostavit. Chemicky vytvořená pilulka nemůže nikdy nahradit poctivou dřinu v posilovně, nebo krásnou procházku v přírodě. Při fyzické aktivitě se navíc pozitivně naladí vaše mysl a odbourá se nahromaděný stres.

Nebezpečí zneužití při sportu

S příslibem přípravku, který podstatnou měrou podpoří vaši fyzickou výkonnost, přichází problém jménem doping. Sportovci by totiž mohli jen sedět u televize, ládovat se jídlem a jen se dopovat pilulkami. Vědci proto spolupracují již od počátku s antidopingovým týmem.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies