Děti a počítač

V posledních letech tráví velká část dětí svůj volný čas vysedáváním u počítače. To je spojeno s pohybovou neaktivitou, špatným zrakem a různými neuropsychickými abnormalitami. Ale zase není pravda, že děti na počítači hrají jen krvavé hry.
Děti sedící u počítače

Nevýhody

Dlouhým vysedáváním u počítače si dítě kazí zrak, vytváří si návyk na nesprávné držení těla (např. kulatá záda), má nedostatek pohybu. Není ani neobvyklé, když si děti vinou počítačů pletou realitu s fikcí. Krvavé a akční hry, kterými jsou pohlceny, přenášejí do jejich skutečného života. Je mnoho nevýhod, proč by děti neměly vysedávat u počítače. Existují však i pozitiva, na která by se nemělo zapomínat.

Výhody

V dnešní době je mnoho výukových programů, které děti naučí a poučí. K tomu jsou vytvořené zajímavou a pěknou formou, což děti baví a nenásilnou formou se dozví mnoho užitečných informací. Hodně informací lze také nalézt na internetu, ale nesmí se toho zneužívat.

Jak dlouho mají děti sedět u počítače?

U počítače by měly děti sedět pouze hodinu denně. Je však nevhodné přístup k počítači omezovat úplně. Dnešní děti se narodily v době, kdy je práce na počítači samozřejmostí. Jestliže děti nebudou počítač ovládat, budou mít v budoucnu velký problém, protože s moderními technologiemi se budou setkávat na každém kroku po celý svůj život.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Smějící se chlapci

Plané neštovice

09.03.2006

Dívka pijící sklenici mléka

Alergie na mléko

10.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2019 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies