Děti a počítač

V posledních letech tráví velká část dětí svůj volný čas vysedáváním u počítače. To je spojeno s pohybovou neaktivitou, špatným zrakem a různými neuropsychickými abnormalitami. Ale zase není pravda, že děti na počítači hrají jen krvavé hry.
Děti sedící u počítače

Nevýhody

Dlouhým vysedáváním u počítače si dítě kazí zrak, vytváří si návyk na nesprávné držení těla (např. kulatá záda), má nedostatek pohybu. Není ani neobvyklé, když si děti vinou počítačů pletou realitu s fikcí. Krvavé a akční hry, kterými jsou pohlceny, přenášejí do jejich skutečného života. Je mnoho nevýhod, proč by děti neměly vysedávat u počítače. Existují však i pozitiva, na která by se nemělo zapomínat.

Výhody

V dnešní době je mnoho výukových programů, které děti naučí a poučí. K tomu jsou vytvořené zajímavou a pěknou formou, což děti baví a nenásilnou formou se dozví mnoho užitečných informací. Hodně informací lze také nalézt na internetu, ale nesmí se toho zneužívat.

Jak dlouho mají děti sedět u počítače?

U počítače by měly děti sedět pouze hodinu denně. Je však nevhodné přístup k počítači omezovat úplně. Dnešní děti se narodily v době, kdy je práce na počítači samozřejmostí. Jestliže děti nebudou počítač ovládat, budou mít v budoucnu velký problém, protože s moderními technologiemi se budou setkávat na každém kroku po celý svůj život.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies