Dieta zvaná Row food

Row food, neboli syrová dieta je vhodným způsobem, jak během pár dní účinně detoxikovat své tělo od škodlivých látek a navíc shodit nějaký ten kilogram, který nás trápí. Pozor – dlouhodobé držení této diety se nedoporučuje!

Žena jí vidličkou zeleninový salát

Row food - syrová dieta

Tato dieta je založena na principu konzumace nevařeného jídla. Dodá vám spoustu vitamínů, minerálů, vlákniny a enzymů potřebných ke správnému trávení. Neochuzuje vás o energii, ba naopak. Dlouhodobé držení syrové diety není moc vhodné. Příznivci syrové diety jsou například Demi Moore, Sting, Donna Karan a Nena.

Syrová dieta – pro a proti

  • Syrová dieta vám zajistí detoxikaci organismu, dodá energii a mnoho důležitých vitamínů a minerálů.
  • Při této dietě je možné zhubnout až 2 kilogramy za týden.
  • Ohřívání potravin při teplotě nad 46°C vede ke zničení vitaminů a enzymů podporujících trávení.
  • Konzumace syrového masa může mít za následek riziko alimentárních nákaz.
  • Pozor – kupujte pouze ovoce a zeleninu, které nejsou chemicky ošetřené.
  • I při této dietě je nutné pravidelně jíst (tedy alespoň 5x denně) a pít dostatek tekutin (neslazené minerálky, bylinné čaje, atd.).

Vhodné potraviny

Vhodnými potravinami při syrové dietě jsou zejména ovoce, zelenina, ořechy, semena, obilniny, luštěniny, rostlinný olej lisovaný za studena. Ve zkratce řečeno, vhodné jsou tedy tepelně nezpracované potraviny s minimálním počtem kalorií. Pozor – nekonzumujte tepelně nezpracované maso, hrozí riziko alimentárních nákaz!

Nevhodné potraviny

Vyřadit ze svého jídelníčku musíte maso a vše, co je tepelně upravené. Samozřejmě zapomeňte také na veškeré sladkosti včetně čokolády, sladké nápoje či sušené ovoce.

Jak dlouho držet syrovou dietu?

Dietologové varují, že by se Row food dieta neměla držet dlouhodobě, protože nedodává tělu všechny potřebné živiny. Pokud ji chcete vyzkoušet, dietologové doporučují pouze několik dnů, kdy poslouží jako účinná detoxikační kůra.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies