Difenbachie skvrnitá

Tato rostlina z deštných pralesů tropické Ameriky má veliké listy zbarvené žlutě a zeleně. Pěstování v našich domácnostech není zcela bez problémů. Difenbachie má vysoké nároky na teplotu a vzdušnou vlhkost
Středně jedovatá rostlina difenbachie skvrnitá

Dieffenbachia maculata - difenbachie skvrnitá

Tato rostlina z deštných pralesů tropické Ameriky má veliké listy zbarvené žlutě a zeleně. Pěstování v našich domácnostech není zcela bez problémů. Difenbachie má vysoké nároky na teplotu a vzdušnou vlhkost.

Umístění

V létě musíme diefenbachii chránit před přímým sluncem, naopak v zimě vyhovuje rostlině jasně osvětlené místo. Rostlina nesnáší průvan.

Teplota

V létě potřebuje diefenbachie vyšší teplotu, maximálně však do 30 °C, v zimě vyhovuje rostlině nejlépe teplota kolem 18 až 20 °C, starší rostliny můžeme pěstovat při 16 °C, ale teplota pod 14 °C již může vést k celkovému poškození rostliny.

Zálivka

Na jaře a v létě by měla být zálivka častá, v zimě je dobré přísun vody poněkud omezit. K zálivce by měla být použita měkká odstátá voda pokojové teploty .

Vzdušná vlhkost

Rostlině prospívá vyšší vzdušná vlhkost (70 až 80%), při nižší vlhkosti je nutné rosit.

Přesazování

Diefenbachii přesazujeme 1x za 2 roky. Nejlépe je k přesazování použít směs hrubé listovky, drnovky, rašeliny a písku smíchané v poměru 2:2:1:1, pH substrátu by mělo být 5,5 až 6.

Množení

Diefenbachii množíme vrcholovými řízky nebo řízky z kmínku o délce asi 5 cm. Vrcholové řízky zakořeňují v rašelinném substrátu při teplotách 22 až 24 °C za 4 až 6 týdnů. Po práci s řízky si nezapomeňte důkladně umýt ruce!!!

Choroby

Měkký spodek stonku
Pravděpodobně způsobeno nadbytkem vody a nízkou teplotou. Vadnutí a žloutnutí listů Příčinou je nízká teplota nebo průvan.
Opad listů
Příčinou je nízká teplota, průvan nebo příliš suchý vzduch. Opadávají-li však pouze spodní listy, je to normální jev. Listy ztrácí barevnost
Rostlina je vystavena přímému slunečnímu záření.
Hnědé okraje listů
Způsobeno nedostatečnou zálivkou.

Škůdci

Mezi nejčastější škůdce patří sviluška, třásněnka a mšice.

Difenbachie je řazena mezi středně jedovaté rostliny. Zejména stonek, ale i jiné části rostliny obsahují krystaly šťavelanu vápenatého. Ty dráždí pokožku, oči i sliznici. Na kůži vyvolává šťáva z rostliny podráždění, pálení, svědění, někdy i puchýře, dostane-li se do oka, může způsobit jeho poškození nebo i dočasnou slepotu.Difenbachie by se neměla pěstovat v bytech, kde se volně pohybují velmi malé děti nebo domácí zvířata.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2019 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies