Domácí pedikůra

Trápí vás popraskané paty, mozoly či plíseň pod nehty a stydíte se zajít si na pedikůru? Žádnou paniku! Ulevit svým nohám můžete i doma. Stačí vám malý lavor, pár šikovných nástrojů a vaše obratné ruce.

Chodidla vystrčená z vody

Ztvrdlé paty

vám řeknou sbohem po teplé lázni s rozpuštěnou solí nebo s několika kapkami oleje. Dejte jim patnáct minut a pak se jich nemilosrdně zbavte speciální škrabkou. Nepracujte příliš velkou silu, mohla byste si přivodit bolestivé praskliny.

Plísně pod nehty a zarůstání nehtů pod kůži

Přestože jsou dlouhé nehty na prstech u nohou módním trendem, trpíte-li plísněmi, kleštičkami nehty raději zkraťte. Na zkracování nepoužívejte nůžky a cvakejte nehty zásadně dorovna. Zabráníte tak i bolestivému zarůstáním nehtů pod kůži.

Bradavice, kuří oka

se nejvíce množí v bazénech, saunách a sprchách posiloven, proto se vyzbrojte žabkami. Dbejte také na pohodlnou obuv.

Zapáchající nohy

Střídejte často boty a obuv ze syntetického materiálu pokud možno nenoste. V takových se totiž nohy potí nejvíce. Případnou vlhkost odsajete pudrem či sprejem k tomu určeným.

Unavené nohy

Unaveným nosičům vašeho těla uleví chladivý gel nebo osvědčené odložení nožek nad úroveň hlavy.

Tipy pro svěží nožky

  • dopřejte chodidlům příjemnou masáž výživným krémem. Postupujte zdola nahoru, až k lýtkám.
  • vaše nožky vám budou vděčné, namažete-li je na noc vazelínou a zabalíte do teplých, bavlněných ponožek. Ráno budou jako vyměněné.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2023 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies