Doplňky výživy k posilování

Nemohou plnohodnotně nahradit kvalitní pestrou stravu rozdělenou nejlépe do 5-6 denních dávek, ale nemáte-li zrovna dostatek času a možností k plánování a dodržování výživy podporující nejen vaše snažení v posilovně, mohou být alternativní variantou.

Svalnatá ruka muže držící činku

Dieta a cvičení - doplňky stravy vše nenahradí

Možná si někdo myslí, že doplňky stravy jsou zaručeným způsobem, jak rychle zhubnout a zpevnit svaly. Opak je pravdou. V první řadě je za potřebí dodržovat co možná nejpravidelnější a nejkvalitnější příjem bílkovin, sacharidů i tuků ve stravě. Jejich množství a procentuální zastoupení jednotlivých složek je závislé na cíli vaší snahy v posilovně (jedná-li se o nabírání svalové hmoty, zvyšování síly, nebo naopak - chcete-li se zbavit přebytečných kil a vyrýsovat si tak svaly).

Každý by si měl promyslet, s jakým cílem posilovnu pravidelně bude navštěvovat a také by měl podřídit tomu i výživu, aby čas strávený tvrdou prací maximálně podpořil.

Doplňky stravy - základní rozdělení

  • GAINER – Vyznačuje se poměrně nízkým, ale kvalitním zastoupením bílkovin 20%, především pak velkou porcí komplexních sacharidů, ideální k nárůstu objemu svalové hmoty.
  • KREATIN – Zvyšuje sílu svalů při tréninku a dále podporuje jejich růst. Dávkuje se před i po tréninku.
  • AMINOKYSELINY – Zlepšení regenerace, ochrana svalové tkáně, při vyšší hranici dávkování také podpoří svalový růst
  • VITAMÍNY A MINERÁLY – Ideální jsou multivitamínové doplňky, nezbytné pro správnou funkci a zpracování živin.

Který doplněk výživy si vybrat ?

Na trhu naleznete velkou škálu potravinových doplňků. Jaký si tedy vybrat? Ideální cestou je odzkoušet každý přípravek zvlášť a rozpoznat, který vám přinese nejlepší užitek. Doplňky stravy lze samozřejmě také různě kombinovat a zajistit si tak maximální podporu tréninkové jednotky. Nyní jste vyzbrojeni teorií, nezbývá už nic jiného, než přeměnit ji v praxi.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies