Dvojčata

V posledních letech se u nás rodí čím dál tím více dvojčat. Možnost vícečetného těhotenství zvyšuje umělé oplodnění, kdy se do dělohy cíleně vkládají dvě nebo více oplozených vajíček.
Dvojčata kluci ve stejném oblečení

Jednovaječná a dvojvaječná dvojčata

Identická dvojčata mají stejnou DNA, proto vypadají naprosto stejně. Identická dvojčata se rodí, jestliže se oplodněné vajíčko v děloze rozdělí na dvě části. Jsou v podstatě dvě půlky jednoho vajíčka. Může se stát, že jedno dvojče bude hubenější než druhé, např. v důsledku toho, že jedno vajíčko dostalo méně živin nebo v ranném dětství jedno z dvojčat prodělalo nemoc, která oslabila jeho imunitu.

Dvojvaječná dvojčata byla počata ve stejný okamžik, ale pochází ze dvou oplodněných vajíček a ze dvou spermií. Nejsou si tolik podobná jako dvojčata jednovaječná, vypadají jako běžní sourozenci. Pouze u dvojvaječných dvojčat je možné, aby byl jeden s mužským a jeden se ženským pohlavím.

Dvojčata a jejich povaha

Povaha dvojčat závisí na jejich výchově, ale mnoho z nich je na sobě závislých. Rodiče dvojčata často stejně oblékají, tím ale potlačují jejich osobnost. Pokud je naopak rodiče vedou k samostatnosti, mohou z nich vyrůst docela odlišní lidé. Protože mají dvojčata stejné geny, mají také určité společné vlastnosti. Často se jim líbí stejní partneři, mají stejné zájmy. Pokud je jedno z dvojčat homosexuálního nebo lesbického zaměření, obvykle je stejného zaměření i jeho sourozenec. Taková pravděpodobnost je ale vždy větší u dvojčat jednovaječných.

Spousta dvojčat tvrdí, že dokáží se svým sourozencem komunikovat beze slov. Vycítí například, když se tomu druhému děje něco špatného.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies