Globální oteplování

Globální oteplování je vážný celosvětový problém. Jedná se o změnu průměrné roční teploty, která se za posledních 200 let zvýšila o 0,5 oC a nadále stoupá. Vědci počítají v tomto století s nárůstem teplot v rozmezí 1,4 oC - 5,6 oC.
Valící se dým průmyslovou oblastí

Příčina globálního oteplování

Globální oteplování nezpůsobují přirozené jevy, ale lidé. Vypalováním lesů, spalováním paliv (uhlí, zemní plyn, ropa aj.) a jinými činnostmi. Tak uvolňují do atmosféry skleníkové plyny (v první řadě oxid uhličitý), které vytvářejí skleníkový efekt a tím naší planetu oteplují.

Následky globálního oteplování na životní prostředí

Změna klimatu však nepřinese pouze zvýšení teploty, ale i tání ledovců, více přírodních katastrof (povodně, vichřice, bouře…), stoupání mořské hladiny, úbytek pitné vody, zvýšení erozí a další. Je však důležité podotknout, že zvýšení teplot je v různých místech světa různý. Na některých místech se dokonce i ochladilo.

Následky globálního oteplování na život lidí

Jaké bude mít globální oteplování následky pro život lidí? Vědci se domnívají, že budou vznikat hladomory, bude nedostatek pitné vody a někteří se dokonce shodují, že by mohla nastat druhá doba ledová.


Abychom zmírnili globální oteplování, je třeba přestat znečišťovat životní prostředí a snižovat emise skleníkových plynů. To ale znamená, že celé lidstvo musí přestat jezdit s automobily a skončit s výrobním průmyslem, který ke skleníkovému efektu hodně přispívá.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 2.0 Počet: 2 Nejlepší: 3 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies