Gymnastika lahodí oku

Gymnastika je ryze ženský, oku lahodící sport. Poslední dobou je mnohem oblíbenější než klasická moderní gymnastika gymnastika estetická, která má volnější pravidla a je pojata spíše tanečně.
Žena na kladině předvádí gymnastický cvik

Moderní gymnastika

je sport, ve kterém dívky předvádí různé sestavy s náčíním (obruč, míč, švihadlo, stuha, kužele) nebo bez náčiní. Gymnastkám jsou některé prvky povinně určeny.

Moderní gymnastika a závody

Závody probíhají v halách s osmi až desetimetrovou výškou stropu. Skladba závodkyň, které soutěží jednotlivě, trvá obvykle jednu minutu. Soutěží se ve čtyřboji. Soubory gymnastek jsou pětičlenné, u juniorek šestičlenné. Nejvyšší možná známka je 10 bodů, u juniorek 9,8 bodů a u společných skladeb 20 bodů. Sestavy hodnotí odborná porota.

Estetická gymnastika

má na rozdíl od moderní gymnastiky mnohem volnější pravidla. Gymnastiky mohou více využít svou tvořivost a eleganci. Vystoupení je provázeno hudbou a má spíše taneční pojetí a nemá tak velké nároky na kloubní pohyblivost jako v případě moderní gymnastiky. Sestavy jsou delší, trvají minimálně 2 minuty.

Estetická gymnastika a její vznik

Estetická gymnastika vznikla ve Finsku a na světové soutěže se dostala teprve v roce 1997. Přesto se v ní utkalo více gymnastek než na MS v moderní gymnastice.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies