Hledáte práci? Rady, jak na to!

Snižuje zaměstnavatel počty zaměstnanců a nebo jste nespokojeni se svou stávající prací? Najít si v dnešní době práci, ve které by byl člověk spokojený, je poměrně složité, zejména v době ekonomické krize. Nic není ovšem nemožné. Stačí vědět jak na to!

Muž jdoucí po černobílé šachovnicové podlaze

Zaměstnanost versus ekonomická krize

Najít si v dnešní době práci je poměrně složité, zejména v době ekonomické krize. Velké podniky zaměstnance spíše propouštějí, než aby přijímali. Ovšem najít si i v takové situaci práci není nemožné, stačí vědět jak na to!

5 rad, které vám pomohou při hledání nového zaměstnání

  1. Napište strukturovaný životopis a vložte jej na webové stránky, které nabízejí práci. Vložení životopisu na stránky je zdarma. Víte, jak psát strukturovaný životopis?
  2. Rozhoďte sítě i mezi své kamarády a známé, kteří pracují v oboru, pro který máte nejvyšší kvalifikaci.
  3. Sledujte nabídky úřadu práce, samozřejmě také nabídky internetových stránek, kde jste svůj životopis vložili.
  4. Sledujte nabídky zaměstnání v novinách a časopisech. Pokud vás nějaká nabídka zaujala, ihned na ni reagujte (telefonicky, emailem, poštou)!
  5. Nebojte se přihlásit do výběrového řízení na pozici dle své kvalifikace, věřte si!

Nabídky práce versus přijímací řízení… A co dál?

Pokud jste se drželi výše uvedených rad, zajisté vám už přišlo pozvání k výběrovému řízení. Důležité je nezačít panikařit. Nezapomeňte si předem zjistit co nejvíce informací o firmě, kde se hlásíte. Připravte si také pár otázek, které personalistu či pracovníka, který má řízení na starosti přesvědčí, že máte o tuto práci zájem. Při pohovoru si hlídejte správnou gestikulaci a řeč těla. Řeč těla o vás může prozradit více, než byste chtěli.

Jak se připravit na přijímací pohovor se dozvíte ve článku ZDE >

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2022 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies