Holení intimních míst - jak na to?

Otázku holení a holení v intimních místech jsme probírali v jiném článku. Dnes rozebereme metody, které jsou v současné době dostupné, jejich účinnost, průběh a u některých také postup.

Hnědé bikiny se zavazováním na boku

Holení intimních míst – jak na pánské pohlaví?

U mužů je otázka holení v těchto oblastech stále více probírána, většinou se vyholeným vytýká zženštilost či sklony k homosexualitě. V dnešní době už je ovšem normální minimálně zastříhavání ochlupení v okolí mužství. Nechejme ale polemik a podívejme se na dostupné metody.

Holení intimních míst u pánského pohlaví – depilační vosk

Dlouhodobě účinná metoda, při které dojde k vytržení chloupků i s kořínky. Dá se použít jak studený vosk, tak teplý. Na kůži se nanese vrstva vosku, na ten se přiloží proužek tkaniny a proti směru růstu chlupů se rychle trhne. Jak si ale jistě domyslíte, tato metoda je pro intimní partie dosti bolestivá a způsobuje velké podráždění pokožky. Proto se také v tomto případě nedoporučuje.

Holení intimních míst u pánského pohlaví – depilační strojek

U této metody také dojde k vytržení chlupů i s kořínky. Holení depilačním strojkem je ale pro citlivou pokožku v intimních místech natolik drastické, že může dojít ke krvácení.

Holení intimních míst u pánského pohlaví – depilační krém

Jemná a funkční, nicméně zdlouhavá metoda. V současné době existují i depilační krémy určené výhradně pro muže. Důležité je nánest krému dostatečné množství. Nevýhodou může být krátká doba účinku. U mužů je běžné, že se chloupky znovu objeví už druhý den.

Holení intimních míst u pánského pohlaví – elektrický holící strojek

Oblíbená volba, jedna z nejlepších. Nedochází k velkému podráždění pokožky, holení je bezbolestné a jednoduché. Opatrný je ale třeba být při holení v oblasti varlat.

Holení intimních míst u pánského pohlaví – holící strojek či žiletka

Pravděpodobně nejčastější řešení. Preference mezi klasickým strojkem a elektrickým vychází přímo ze zvyků daného muže. Doporučuje se využít pěny či gelu na holení, ty dokáží jinak tvrdé chloupky trochu změkčit.

Holení intimních míst u pánského pohlaví – jak postupovat?

Při holení pomocí klasického holícího strojku je důležité pokožku chránit pomocí holícího gelu či pěny. Gel změkčí ochlupení a do určité míry chrání pokožku před poškozením. Pokud máte chlupy delší než centimetr, raději je nejdříve zkraťte nůžkami. Teprve nyní použijte pěnu či gel a můžete začít.

U holení je nejlepší si sednout, třeba na vnitřní okraj vany. Jednou rukou přidržujte své přirození, napínejte kůži a druhou provádějte holení. Pokud budete holit proti směru růstu chloupků, tedy zespoda nahoru, oholení bude dokonalejší, ale riskujete, že vám chloupky budou časem zarůstat a způsobovat nevzhledné zanícené pupínky. Doporučuje se proto holení po směru růstu. Při holení varlat si opět pomáhejte druhou rukou tak, že budete napínat a roztahovat jinak volnou kůži. Předejdete tak škrábancům.

Po "úspěšné akci" použijte kvalitní balzám po holení. U někoho se můžou objevit zarudlé tečky nebo pálení. Po druhém a třetím oholení to bývá mnohem zlepší, nevzdávejte to. Jde o normální jev.

Holení intimních míst – jak na dámské přirození?

Pro ženy existuje na trhu podobné, ne-li větší spektrum prostředků na holení, než pro muže. Zahrnuje zejména studený a teplý vosk, depilační strojky, depilační mléka a krémy a klasický strojek.

Holení dámského přirození – studený vosk

Nedoporučuje se pro velkou bolestivost a malou účinnost.

Holení dámského přirození – teplý vosk

Příjemně voní, jediný problém je štípavá bolest při strhávání pásků s voskem. Otevřenou nádobku s voskem je třeba zahřát na ideální teplotu, tzn. takovou, aby byl vláčný a dal se v tenké vrstvě natřít po směru růstu chloupků. Poté se přiloží tkanina a proti směru růstu chloupků strhne. Od chloupků máte pokoj na deset dní až dva týdny.

Holení dámského přirození – depilační krém

Nedá se mu upřít jednoduchost a funkčnost, i když musíte počítat s tím, že se chloupky objeví velmi rychle zpátky. Také se může stát, že vám místy chloupky zůstanou, je třeba krému použít dostatek!

Holení dámského přirození – depilační mléko

Na tuhé chloupky v oblasti přirození prostě nestačí.

Holení dámského přirození – depilační strojek

Nevýhodou je opět značná bolestivost depilace. Může se objevit otok či zarudnutí, které přetrvává ještě den po depilaci. Určitě nepoužívejte strojek, pokud vám kůže začne krvácet! Pokud tyto problémy nemáte, tři týdny jste bez chloupků.

Holení dámského přirození – žiletkový strojek a pěna (gel) na holení

Nejčastější varianta, chloupky jsou zpět do několika dní, ale holení je rychlé, bezbolestné a účinné.

Holení intimních míst u žen – jak postupovat?

Je dobré se před holením vykoupat, chloupky jsou měkčí. Jako nejlepší varianta se jeví začít holení v oblasti stydkých pysků a mezi stehny, kde můžete holit i proti směru růstu chloupků. Na spodní části bříška už hrozí zarůstání chloupků, takže bude lepší holení po směru růstu. Po holení použijte kvalitní balzám, případně před ním ještě něco antiseptickéko proti infekci (např. tea tree oil).

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.3 Počet: 23 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies