Hubnutí bez trápení

Jak zhubnout bez trápení, drastických diet a úmorného cvičení? Odpověď zní - hubněte pomalu s Figuaktiv. Nehrozí vám jo-jo efekt a váš žaludek nezačne časem protestovat. Dopřejte si více spánku a klimatizaci omezte na minimum. Má totiž vliv na tloustnutí.

Dvě modré činky

Nadváha a obezita v České republice

Stav populace v naší zemi není moc lichotivý, neboť Česká republika se v počtu obézních propracovala na přední místo v celé Evropě. Tento problém skutečně narůstá. 21 % mužů a 31 % žen je obézních. Když sečteme nadváhu a obezitu, vyjde nám u žen alarmující číslo 68 % a u mužů dokonce 72 %. Výskyt obezity a nadváhy je u nás vyšší než je evropský průměr. Ve srovnání se zbytkem Evropy je u českých mužů zejména vyšší výskyt obezity, u žen je nižší výskyt nadváhy a výrazně vyšší výskyt obezity.

Optimální redukční dieta

Uvádí se, že k rychlé redukci vede dieta do 4200 kJ/1000 kcal. Vhodnější je však spočítat, kolik klient přijímá a tuto dávku snížit o 2000 kJ/500 kcal. Tohoto snížení nejsnáze docílíme, když omezíme příjem tuků (hlavně těch skrytých), neboť 1 g tuku dodá zhruba dvakrát více energie než cukr.

FiguAktiv – dietní pomocníci

Tuto redukční strategii se nám snadno podaří dodržet při užívání instantního dietního nápoje v prášku FiguAktiv. Ve startovací fázi nahradíme všechna jídla dietním nápojem, který při rozpuštění (45 g – cca 4 mírně navršené polévkové lžíce) ve 200 ml tekutiny dodá tělu 702 kJ. Dáte-li si těchto drinků pět za den, získáte jen 3 510 kJ. Proto dochází na počátku diety k tak výrazné redukci. Z našich čerstvých zkušeností vyplývá, že k navození pocitu sytosti stačí již dvě mírně navršené polévkové lžíce instantního prášku rozpuštěného ve 150 ml odtučněného mléka.

Hubnutí bez trápení - pár statistik

Obézních lidí přibývá a jsou stále nové dohady čemu tloustnutí přisuzovat. Špatná životospráva, nedostatek pohybu díky rostoucí pohodlnosti za to jistě může. Ale víte, že tloustnutí ovliňuje i nedostatek spánku a klimatizace? Ale jak zahnat prvotní pocity hladu?

Hubnutí bez trápení - více spánku

Lidé spí méně než dřív, vyplývá z mnoha statistik. Unavený organismus si pak ukládá více energie z jídla.

 

Hubnutí bez trápení - omezte klimatizaci

Klimatizace údajně může mít vliv na tloustnutí populace. Tím, že klimatizace vytváří v místnosti příjemnou teplotu, díky níž se člověk nepotí ani neklepe zimou, omezuje se tím spalování kalorií.

Hubnutí bez trápení - jak na to

 • potraviny z bílé mouky nahraďte celozrnnými
 • dodávejte tělu dostatek vlákniny
 • omezte příjem pečiva
 • tučné omáčky všech variant vynechte
 • v létě se hubnutí bez trápení dodržuje snadněji - užijte široké nabídky ovoce - meloun a ananas si dopřejte kdykoliv
 • chcete-li hubnout, doporučují někteří odborníci jíst dopoledne sacharidy - musli, ovoce, chléb, rýži, brambory, apod.
 • odpoledne a večer jezte bílkoviny - mléčné výrobky, ryby, drůbež, zeleninu
 • naučte se odmítat nabízené jídlo
 • za každý úspěch se náležitě odměňte
 • hubněte pomalu a s větším efektem než při drastických dietách (nebudete se tolik trápit a nehrozí vám jo-jo efekt)
 • klaďte si reálné cíle a budete hubnout bez trápení
 • tělesnou aktivitu přidávejte postupně
 • orientujte se v kalorických tabulkách

Hubnutí bez trápení - dopřejte si sladkosti

Občas můžete zahřešit i při hubnutí. Ne však konzumací dortů a čokolády, vybírejte si tzv. zdravé mlsání. Dopřejte si sladkou musli tyčinku obalenou v jogurtu nebo v karobu. Zkuste ochucené racio chlebíčky, sezamové tyčinky a dezerty z odtučněného tvarohu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies