Hubnutí na trampolíně

Proč nehubnout vesele? Trampolína nemusí být záležitostí jen našich dětí. Skákání probouzí endorfiny – hormony dobré nálady, podporuje krevní tlak a lymfatický systém, a odbourává z těla toxiny i tuky.

Žena při výskoku do výšky

Trampolína pro děti i dospělé

Trampolína, to je především legrace. Nemusíte mít s tímto druhem sportu žádné zkušenosti, stačí jen naučit se získat kontrolu nad svými pohyby. Legraci se užijete při samotném skákání i při dopadech, které vám však nezpůsobí žádné zranění. Skákání na trampolíně je intenzivní kondiční trénink, který během krátké doby zaktivizuje váš organismus.

Příznivé účinky skákání na trampolíně

Skákání nahorů a dolů podporuje krevní oběh i celý lymfatický systém a napomáhá odplavování toxinů a odpadních látek z těla. Tím zvyšuje imunitu, posiluje srdce a plíce. Jako každý pohyb i tento produkuje hormony dobré nálady – endorfiny a dodává energii.

Trampolínou proti tukům a celulitidě

Skákání na trampolíně napomáhá odbourávání tuků a díky příznivým účinkům na lymfatický systém bojuje také proti celulitidě.

Detoxikace na trampolíně

 

Pravidelné cvičení na trampolíně vede k očišťování těla. Příznaků detoxikace jako je vyrážka, rýma nebo průjem, se nelekejte. Důležité je dodržet zvýšený příjem tekutin. Poté si můžete připravit i nějakou dobrůtku z Kulinářského rádce...

Pro koho není skákání na trampolíně vhodné Na užívání trampolíny by měli zapomenout lidé s onemocněním srdce, žil, kostí nebo kloubů a při závažných onemocnění pohybového aparátu. V případě nejasností se raději poraďte se svým lékařem.

Skákání na trampolíně – jak na to

Na trampolíně vždy začínajte lehkým skákáním v rytmu chůze. Pokračovat můžete skákáním snožmo i roznožmo, ze strany na stranu, střídavě zvedat kolena apod. Ideální je cvičit na boso.

Bungee trampolína

Bungee trapolína je největším druhem trampolíny. Velká plocha trampolíny a ochranná síť umožňuje provozovat akrobatické skoky. Výška skoku je opravdu velká a dopad velmi měkký. Největší trampolína má rozměr 500 cm, u nás se však prodává v maximální velikosti 430 cm.

Kde sehnat trampolínu?

Trampolínu si můžete zakoupit a umístit na zahradu či do bytu nebo si jít zaskákat do některých ze sportovních či rekreačních center, kempů, parků či hřišť.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies