Hubnutí s kořením

Proč by měla být vaše dieta nudná a nevýrazná? Máte strach, že koření podpoří vaši chuť k jídlu? Zbytečné obavy! Pro trávení ostřejšího jídla musí tělo naopak vynaložit více energie a vy tak nevědomky spalujete tuky.

Druhy koření a zeleniny

Dieta bez koření = nudná dieta

Potraviny vhodné k hubnutí jsou většinou chuťově nevýrazné a jídelníček se tak pomalu stává nudným. Málokdo u takové diety vydrží a nakonec se stejně vrátí k chutí nabité čokoládě či k uzeninám.

Koření odbourává tuk

Ostré koření opravdu brzdí hlad. Pro trávení ostřejšího jídla musí tělo vynaložit více energie a vy tak nevědomky spalujete tuky. Navíc, ostrého jídla se nepřejíte, protože včas zaznamenáte, kdy máte dost. Nejlepšími odbourávači tuků je kari koření, černý pepř, kmín, cibule, chilli, zázvor a koriandr.

Kari koření

Vědci zjistili, že zvláště kari koření obsahuje látky, které zamezují ukládání tuků. Navíc podporuje i spalování lipidů v zásobárnách tuku.

Čaj a koření

Stejně jako kari koření podporuje odbourávání tuku zelený a černý čaj. Nebojte se proto kombinovat pití těchto čajů s konzumací kořenitých pokrmů.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.5 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies