Jak se dostat zpátky do formy?

V zimním období má naše tělo tendenci ke zvýšenému ukládání tuků – zvláště rizikovým obdobím jsou ale Vánoce. S námi se přebytečných kil zbavíte stejně rychle, jako jste jich nabyli.

břicho

Bavte se aktivně!

Následky přejídání o Vánocích a na Silvestra nejsou zrovna příjemným startem do nového roku. Jakékoliv úsilí o hubnutí bývá mnohem těžší, než kdybyste se snažili zhubnout v létě - už jen proto, že v létě se mnohem více hýbeme. Pokud nejste schopni přimět se ke sportu, naordinujte si alespoň dlouhé procházky a užívejte si zimu aktivně – třeba občasným bruslením nebo sáňkováním. Nejen, že své pomalé spalování nakopnete, ale také se u toho pobavíte.

Pročistěte střeva

Dietu začněte jednodenní půstem. Pijte pouze ovocné a zeleninové šťávy, zelené nebo bylinné čaje a konzumujte ovoce a zeleninu. Nehladovte! Zvýšili byste tak riziko, že se na druhý den vrhnete na všechno, co vám přijde pod ruku a to ještě v dvojnásobně větším množství, než byste normálně zvládli.
Pro úspěšné hubnutí je třeba zbavit se všech jedů, které jste do sebe díky vánočním a silvestrovským hodům dostali, což je úkolem tohoto jednodenního půstu.

Druhý den - přechod z půstu na dietní stravu

Druhý den přejděte na normální stravu – bílé pečivo vyměňte za celozrnné a jídlo připravujte bez tuku. Vyvarujte se uzeninám. Jezte minimálně pětkrát denně a dodržujte pitný režim, alespoň 2 litry tekutin denně.

Třetí až čtrnáctý den - pravidelná strava základem

Po dobu dalších dvou týdnů dodržujte pravidelnou stravu. Nevynechávejte snídani. Udělejte si pestrý jídelníček složený z luštěniny, brambor, rýže a celozrnných těstovin. Vybírejte pouze libové maso a připravujte jej nejlépe vařením nebo dušením. Nezanedbávejte příjem zeleniny. Dobrým pomocníkem diety jsou také polévky – ne však zahuštěné moukou nebo s tučnou smetanou. Absolutní tabu by se pro vás měly stát omáčky, sladkosti, alkohol a bílá mouka (nahraďte ji celozrnnou). Po dvou týdnech si tyto zákeřné zrádce diety dopřát můžete - ale v co možná nejmenším množství! Nadále nezapomínejte na pohyb, protože ten je spolu s vyváženou stravou klíčem k úspěchu.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.3 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies