Kanoepolo - vodní fotbal

Kanoepolo je něco jako fotbal na vodě. Závodníci se snaží rukou nebo pádlem dostat míč do branky soupeře. Protože ale nesmí držet míč déle než 5 vteřin, je hra velmi rychlá a divácky atraktivní.
Muž v kajaku pádlující po vodě

Kanoepolo – co to je a jak se hraje

Jedná se o vodní míčový sport. Hraje se na vodní ploše o rozměrech nejlépe 30 x 20 metrů. Družstvo tvoří pět hráčů, kteří se na speciálních malých a obratných kajacích snaží dopravit míč do soupeřovy branky. Branky tvoří otevřené rámy zavěšené ve dvoumetrové výšce nad vodní hladinou. Hraje se dvakrát po deseti minutách s tříminutovou přestávkou. Míč se může házet pádlem nebo rukou. Hráč nesmí držet míč déle než pět sekund. Vítězí družstvo, které střelí více branek. Hráči se mohou v průběhu hry střídat.

Vybavení hráče

Hráč musí mít plovací vestu s číslem, helmu s mřížkou přes obličej. Loď musí být opatřena gumovými nárazníky.

Kanoepolo ve světě

Kanoepolo se v současnosti hraje ve více než dvaceti zemích světa. Mezi nejlepší hráče patří Australané, Francouzi, Angličané, Švýcaři a Němci. V některých zemích se hrají ligové soutěže. Pořádány jsou i mezinárodní turnaje. U nás se závodně kanoepolu věnuje klub KP Praha.

Kanoepolo a historie

Kanoepolo vzniklo ve dvacátých letech dvacátého století v Německu. Brzy se rozšířilo do ostatních zemí a během svého vývoje se měnily pravidla soutěže až do dnešní podoby.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies