Kineziologie se zabývá studiem svalů a pohybů těla. Je založena na poznatku, že každý náš sval má vztah k dalším částem těla (k jednotlivým orgánům, kostem, krevnímu oběhu atd.). To znamená, že pokud jsou v pořádku naše svaly, potom je v pořádku i naše tělo.
Terapeut nejprve provede vyšetření na reakci svalů, čímž zjistí celkový stav našeho těla. Svaly reagují na negativní informace oslabením nebo napnutím. To znamená, že každý psychický nebo fyzický problém se projeví právě na našich svalech.
Naše časté negativní myšlení blokuje proudění energie nejdříve v mozku a tím i v části těla, kterou tato oblast řídí. Tento “blok“ nastává většinou při nemoci, stresu, ale i díky traumatu z dětství. Takto se vytvářejí nejrůznější fyzické nebo psychické problémy, které se později mohou stát chronickými.
Mozek je velice složité zařízení, které si uchovává všechny naše zážitky (i ty nepříjemné) od narození až po současnost. Terapeut díky svalů tyto negativa vyhledá a pomocí svých technik (masáže, jemné doteky, světelné působení aj.) obnoví tok energie. Po odblokování se náš organismus začne vracet do rovnovážného stavu.
Kineziologie – kdy pomáhá
- Deprese, stres, strach
- Sebevražedné sklony a agrese
- Fobie
- Lehké poruchy mozku
- Dyslexie, dysgrafie, poruchy učení
- Koktavost, špatná výslovnost
- Dlouhotrvající únava
- Závislosti (kouření, alkohol)
- Poruchy sebedůvěry
- Sexuální problémy
- Hyperaktivita dětí
- Alergie, astma, ekzémy
- Přejídání, obezita
- Anorexie, bulimie
- Bolesti zad
- Pomočování
- Některé druhy epilepsie
- Cukrovka
Kineziologie je tedy metoda, která využívá vlastních ozdravných sil a je naprosto nestranná. Nemá nic společného s léčitelstvím a může se jí naučit každý.
Diskuze