Krása ze skořápky

Pro všechny semena a ořechy je charakteristické, že oplývají vitamínem E. V našich zeměpisných šířkách jsou nejběžnější ořechy vlašské. Z hlediska léčitelského a kosmetického však kromě plodů stojí za pozornost i listí a oplodí.

Vlašské ořechy ve skořápce položené v míse

Krása z ořechového oleje

Ořechový olej prospívá kráse vlasů. Dodává vlasům lesk, čistí vlasovou pokožku a posiluje vlasové cibulky. Ořechový olej je častou součástí opalovacích krémů.

Krása z oplodí

Oplodí ořešáku se používá v lidovém léčitelství proti kožním ekzémům. Silný odvar si můžete připravit i doma a používá se dodnes proti nadměrnému pocení nohou.

Krása z ořechového odvaru

Chcete levnou barvu na tónování vlasů a zakrytí prvních šedin? Potom dejte zhruba na dvacet minut povařit hrst zelených ořechových skořápek nebo slupek. Sceďte, nechte vychladnout a použijte jako poslední oplach při mytí vlasů (poté již neoplachovat!).

Pozor na barvu

Při barvení odvarem z ořešáku pracujte v igelitových rukavicích. Barvu nelze vyprat a špatně se smývá i z nehtů a kůže. Bezprostředně po tónování vlasů si očistěte partie kolem uší a čela.

Krása ze slupek

Slupky z ořešáku si můžete přidat do koupele.

Krása v podobě ořechové masky

Nastrouhejte jádra oříšků (asi 10 kousků), smíchejte se dvěmi lžícemi mléka a šťávou z půlky pomeranče. Přiložte spolu s gázou na obličej a nechte působit 10 minut. Maska z ořechů je určena na suchou pleť.

Ořechy obsahují vitamín E, vitamíny z řady B, niacin a tiamin. Jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny a dokáží snížit hladinu cholesterolu. Ovšem, chcete-li si zachovat štíhlost a vosí pas, konzumujte ořechy jen v omezeném množství, obsahují příliš kalorií ( přes 600 kcal na 100 g).

Velký výběr a výhodná balení ořechů nabízí zodo.cz

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies