Kuchyně z cizích krajů

Jste ten typ lidí, kteří rádi poobědvají nebo povečeří v různých podnicích a na dovolené v zahraničí ochutnávají místní speciality? Zde se dočtete o národních kuchyních a tom, která jídla si vybrat, aby Vám chutnalo a zároveň neuškodilo postavě.

Grilovaná ryba se zeleninou a pečivem

Japonská kuchyně

Kuchyně v Japonsku se řadí na první místo, co se linie týče. U Japonců můžete sníst cokoliv a o svou postavu se vůbec bát nemusíte. Kromě chutného suši Vám také nabídnou výborné polévky a jídla z dušené nebo grilované zeleniny a ryb.

Italská kuchyně

Italská kuchyně je proslulá těstovinami, proto si při jejich výběru dejte pozor na těžké smetanové omáčky a raději zvolte něco lehčího. Ti, kteří nemají rádi těstoviny, si mohou pochutnat na salátech či rizotu. Z pizz dejte přednost těm s mozzarelou, zeleninou nebo rajčaty.

Francouzská kuchyně

I když Francouzi mají úžasné a vynikající palačinky, čokoládové dobroty a croissanty, zapomeňte na ně, jsou kalorické! Zaměřte se raději na zdravé ryby, mořské plody a mušle, připravené podle receptur se zeleninou, bramborami nebo rýží.

Čínská kuchyně

Čínským bufetům se raději velkým obloukem vyhněte a jednou za čas zajděte do pravé čínské restaurace. Tam Vám zaručeně připraví jídla z kvalitních potravin a křupavé zeleniny. Přednost dejte drůbežímu nebo rybímu masu.

Turecká kuchyně

Chcete-li si udržet linii, tak se ani nedívejte na musaky, smažené kalamity nebo kebab. Naopak saláty s olivovým olejem a ovčím sýrem si dopřejte co Vám hrdlo ráčí. Za vyzkoušení stojí falefel, špenátová jídla a vegetariánský kebab.

Německá kuchyně

Německá kuchyně má pověst kalorické bomby. Pokud se tedy v některé z německých kuchyní budete stravovat, nezapomeňte zdůraznit, že si přejete dresink přinést zvlášť. Objednat si ovšem můžete čočkovou polévku, pečeného lososa nebo pstruha a jako přílohu zeleninový salát.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv kuchyni, nezapomeňte na dostatečný příjem vitamínů a minerálů.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies