Masáž horkými kameny - termoterapie

Máte-li rádi slunné dny a čerpáte-li z nich energii, pak vám počasí venku náladu zrovna nezvedá. Co takhle vyzkoušet termoterapii pomocí horkých kamenů? Nabijí vás energií a sluneční paprsky vám částečně nahradí.

Žena relaxující ve vířivce

Základní informace o masáži lávovými kameny - termoterapii

Termoterapie horkými lávovými kameny vám přinese maximální uvolnění. Tlak horkých lávových kamenů má za důsledek hluboké pronikání do svalů. Kameny vyzařují pozitivní energii, pomalu uvolňují ztuhlé svaly, ovlivňují regeneraci tkání a hlavně působí blahodárně na mysl.
Pomáhají dokonce při nespavosti a celá metoda termoterapie horkými kameny vychází z čínského učení o energetických dráhách v těle, tzv. meridiánách.

 

Jak horké kameny při masáži fungují?

Při masáži se používá 53 horkých, černých, hladkých, leštěných a maximálně o velikosti dlaně velkých kamenů. Kameny se nahřívají ve vodní lázni, obvykle na 55 stupňů a potom se postupně pokládají na tělo. Teplo kamenů a jejich vlnění působí na merdiány vedoucí od konečků prstů na nohou a na rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla.
Při různých zdravotních problémech či únavě bývají často meridiány zablokované a neprůchodné, proto energie nemůže v těle proudit. Právě horkými kameny dokážeme stimulovat orgány a tím energetické cesty uvolnit.
K masážím se používají různé aromatické olejíčky. Kamínková masáž přináší užitek jak krevnímu oběhu, tak i činnosti lymfatického systému.

 

 

Možnost využití i studené terapie kameny

V některých salonech se můžete sektat také s metodou kombinování studených a teplých kamenů. Cílem je co nejvíce vyrovnat stav mysli a těla. Studeným kamenem je v tomto případě mramor a jako teplý se používá čedič. Horké a studené kameny se na těle střídají v umístění a tím usnadňují rozproudění krve, ta se lépe okysličuje a probíhá tak výborná relaxace organismu.

 

 

Jak často masáž lávovými kameny absolvovat

Masáž se doporučuje absolvovat přibližně jednou za 6 týdnů a stojí okolo 1000 Kč.

 

Kontraindikace masáže lávovými kameny

Masáži lávovými kameny byste se měli vyhnout pokud patříte mezi diabetiky, epileptiky nebo trpíte-li kardiovaskulárními chorobami. Taktéž si dejte pozor pokud jste těhotná, menstruujete nebo pokud máte problém dermatologický - v tom případě prokonzultujte terapii se svým lékařem.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.3 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies