Méně známí ničitelé kil Vám zaručí štíhlou linii

Máte strach o svou štíhlou linii? Máme pro Vás tip, jak se můžete pořádně „nadlábnout“ aniž byste přibrala. Stačí pouze jíst větší množství některých potravin a budete pořád krásná a štíhlá.

Břicho omotané krejčovským metrem

Železo nastartuje látkovou výměnu

Železo je pro život nepostradatelným (biogenním) prvkem, který posiluje odolnost proti chorobám včetně rakoviny, podporuje zdravou pokožku, pomáhá čelit únavě a chudokrevnosti z nedostatku železa. Dostatek železa také způsobuje větší koloběh kyslíku krevním oběhem, čímž způsobuje lepší látkovou výměnu v buňkách.

Dostatečné množství železa obsahují například kvasnice, melasa, kokosová moučka, mák, sója, nať pšenice a vojtěšky, telecí játra, listy a mladá nať kopřivy, ovesné vločky, špenát a nebo například broskve.

Hořčík je velmi důležitou složkou potravy

Magnesium známé rovněž jako hořčík patří do kategorie prvků nezbytných ke zdravému způsobu života. Lidské tělo obsahuje zhruba 20 – 30 gramů elementárního hořčíku. Z toho se 60% nachází v kostech, zbytek pak v měkkých tkáních. Hořčík je strukturální součástí více než tří set enzymů katalyzujících tělesné reakce - přeměnu glukózy na využitelnou energii, přenos genetického kódu, svalovou kontrakci, regulaci srdeční činnosti, hormonální produkci včetně produkce testosteronu.

Co se potravin týče, největší obsah hořčíku nabízí celozrnné obiloviny a luštěniny. Z dalších pak můžeme vyjmenovat mandle, banány, brokolici, některé druhy ryb a také mléčné výrobky.

Jezte mořské ryby – obsahují dostatek jódu

Jód je stopový prvek tvořící asi 60 % objemu hormonů štítné žlázy, které jsou pro vývoj a život organismu nezbytné. Při nedostatku jódu štítná žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů, dochází k nepříznivým změnám v celém organismu, štítná žláza se zvětšuje, což má za následek náhlé kolísání váhy, nejčastěji směrem vzhůru.

Velké množství jódu je v mořských rybách (treska, filé, makrela, tuňák, losos, sardinky aj.) a v mořských řasách.

Rostlinné výtažky a přípravky na hubnutí

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies