MDŽ
Tento svátek se slaví 8. března a původně vznikl za účelem boje pro zlepšení životních podmínek žen. Bylo to v době, kdy se ženy snažily proniknout do veřejného života se snahou uplatnit svá práva a vzít si, co jim (stejně jako mužům) právem také patřilo. Zárodek tohoto boje byl v požadavku žen na volební práva a aby na sebe upoutaly co největší pozornost, uskutečnily v roce 1908 několika tisícový pochod v New Yorku. Touto formou stávky ženy usilovaly o zlepšení pracovních podmínek jako například - zvýšení mezd, nárok na politická práva, kratší pracovní dobu apod. MDŽ úředně uznala OSN (Organizace spojených národů) až v roce 1975.
Je na každém z nás, jestli chceme tento svátek slavit či ne, ale původní myšlenku - boj žen za svá práva bychom si měli alespoň v tento den každoročně připomenout. Ať už klasickým způsobem, kdy muži přinesou kytičku pro svou manželku, sestru, partnerku, maminku či kolegyni v práci, nebo jinými druhy uznání, kterými budete chtít potěšit své blízké. Můžete třeba pro svou partnerku připravit večeři, až přijde z práce unavená, nebo ji koupíte knížku, kterou si již dlouho toužila přečíst a nebo ji napustíte vanu, rozsvítíte svíčky a dopřejete jí relaxační masáž. Je jen na vás, jakým způsobem ji dáte najevo, že je pro vás dokonalá a že si nesmírně ceníte její práce a péče o vaši maličkost, domácnost a děti.
MDM - existuje mezinárodní den mužů?
Ano! I muži mají své dny. Lépe řečeno máte přinejmenším jeden, kdy vás na druhou stranu budou opěvovat a uctívat ženy. Tento “mužský” svátek byl veřejně známý a oslavovaný až od roku 1999, a to od 19. listopadu. Takže drahé ženy, nezapomínejme ani na tu mužskou část populace. Ženy by si také měly více cenit, co pro ně muži dělají a v čem se pro ně obětují. V tomhle případě na kytku zapomeňte a kupte svému milému láhev jeho oblíbeného pití, lístky na nějaké sportovní utkání nebo ho rozmazlujte jinými způsoby.
Diskuze