Mezoterapie - léčebná síla vpichů

Mezoterapie je moderní léčebná metoda, která zná odpověď na mnoho nemocí a kosmetických problémů. Dokáže formovat tělo a vyhladit kůži do mladistvého vzhledu. Co tato metoda obnáší?
Obličej ženy

Mezoterapie – léčebná síla vpichů

Mnoho laserových center nabízí řadu metod a postupů jak se zbavit vrásek a jak vyzrát nad zmírněním řady nemocí. Mezoterapie je jedna z léčebných metod, která má všestranné uplatnění.

Mezoterapie – o co jde?

Mezoterapie je moderní léčebná metoda, při které se injekcemi s drobounkými jehlami vpravuje do kůže v místě onemocnění nebo bolesti malé množství různých látek. Škála vpichovaných substancí je široká a sahá od vitaminů, minerálních látek až k lékům, které jsou silně zředěné. Dosahuje se tím rychlého a dlouhodobého účinku.

Mezoterapie – kdy se používá?

 • Mezoterapie je vhodná k léčení či zmírňování celé řady nemocí.
 • Jedná se např. o bolesti hlavy, poruchy prokrvování, špatné hojení ran, onemocnění gynekologického či revmatického původu nebo pomoc při odvykání kouření.
 • Dnes je mezoterapie dosud jedinou alternativou chirurgickému zákroku.
 • Mezoterapie je vhodná i k ošetření chronických onemocnění kloubového aparátu a páteře.
 • Mezoterapie se výborně hodí i k ošetření sportovních zranění, např. zánětu šlach, vymknutého kotníku, pohmožděnin a natrženého svalu.
 • Jako podpůrný prostředek se mezoterapie doporučuje i u psychosomatických poruch, kterými jsou např. nervozita, poruchy spánku, deprese.

Mezoterapie a kosmetické účely

 • U nás se mezoterapie používá nejvíce ke kosmetickým účelům.
 • Do střední vrstvy pokožky se aplikuje mikroinjekcemi speciální léčivé roztoky, obsahující vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Výsledkem bude mladší vzhled.
 • Aplikuje se v oblasti obličeje, krku a dekoltu.
 • Konečného efektu se dosahuje po několika aplikacích. Celou proceduru je třeba opakovat každým rokem, aby se udržel požadovaný efekt.
 • Mezoterapie dokáže také bojovat s celulitidou a formovat tělo. Řeší lokální uložení tuku, léčí rovněž strie, jizvy a akné.

Mezoterapie a průběh kosmetického ošetření

Mezoterapie je nechirurgická, nebolestivá metoda, kdy se ošetření zcela běžně provádí bez znecitlivění. U kosmetického zákroku se pacient může vrátit do pracovně-společenského procesu už po dvou hodinách. Není třeba dodržovat žádná speciální opatření, kromě používání krémů s vysokým ochranným faktorem. Zdá se, že mezoterapie má nevyčerpatelné možnosti a dokáže řešit řadu problémů.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies