Mobilní telefon nenechávejte na sluníčku

Horké letní dny dělají problém nejen lidem, ale i citlivé elektronice. Dlouhodobé působení slunce nám může mobil poškodit stejně jako písek a voda. Pro mobilní telefony je léto zatěžkávací zkouškou...
Lidé na písečné pláži s ručníky
Mobilní telefony narozdíl od nás slunce rádi nemají. Slunce, písek a moře jsou pro citlivou techniku skutečnou zatěžkávací zkouškou.

Poškození mobilu v důsledku tepla

Při horkém počasí trpí u mobilního telefonu především akumulátor a může tak ztrácet na svém výkonu. Proto nenechávejte nikdy ležet mobil na žhnoucím slunci. Myslete v létě i na to, že teplota v zaparkovaném autě může vystoupat až na 70stupňů Celsia - auto není pro mobil tou pravou úschovnou.

Používání mobilu v létě

Zahřívání mobilu probíhá i v důsledku používání. Není problémem poslat rychlou sms, ale telefonujte raději jen krátce.

Voda a písek mobilním nepřítelem

Nebezpečím pro váš mobil jsou i písek a voda. Hlavně u moře byste měli mít mobil v separátní uzavíratelné tašce nebo v plastovém obalu, aby se k telefonu nedostal ani ten nejjemnější písek. Tak bude mobil ochráněn i před kapkami vody.

Poškrábání displeje mobilu

I poškrábaný displej (třeba od zrnek písku) lze zrenovovat. Použijte speciální brusnou pastou a váš mobil bude jako nový. Ale lepší samozřejmě je poškození předcházet.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies