Mobilní telefony a přenositelnost čísel

Už od poloviny ledna mají zákazníci mobilních operátorů možnost ponechat si původní číslo. V případě, že uvažujete o přenosu čísla k jinému operátorovi, zhodnoťte, k jakým podmínkám se zavážete!
Žena s telefonem u ucha

Jak přenos mobilního čísla probíhá

Přenos telefonního čísla se neobejde bez aktivity zákazníka. Pokud uvažujte o změně operátora, musíte požádat nově zvoleného operátora o přenos čísla a také doručit písemnou výpověď dosavadnímu operátorovi. Po schválení stačí nastavit datum přenosu a jeho vlastní provedení. V době, kdy změna probíhá (mezi půlnocí a šestou hodinou ranní) také nelze používat mobilní telefon. Ráno po přenesení čísla si musíte do svého přístroje vložit kartu nového operátora.

Kolik stojí přenesení mobilního čísla?

S výměnou přestanou fungovat služby původního operátora a začnou fungovat služby, které jste si dohodli a objednali u operátora nového. Za samotné přenesení čísla nezaplatíte jako tarifní zákazník u žádného z operátorů více než jednu korunu. Je však nutné připočítat náklady na pořízení nového tarifu či zvýhodněného balíčku.

Nejasnosti při přenášení mobilního čísla

Doba provedení všech potřebných úkonů může v nejhorší variantě trvat až 29 dnů. V ideálním případě můžete předpokládat změnu telefonního čísla během jednoho až dvou týdnů. Obecně platí, že přenos majitelů předplacených karet je jednodušší a rychlejší.
Vzhledem k faktu, že kolem přenositelnosti stále panují nejasnosti, může se stát, že některý z operátorů bude po vás např. požadovat vysoké peněžní sankce za přerušení smluvního vztahu na dobu určitou.
Před uzavřením smlouvy si pečlivě prostudujte smluvní podmínky u svého současného operátora a nevažte se k ničemu, co by vás v budoucnu mohlo mrzet.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies