Mořská sůl a její blahodárné účinky

Je známo, že mořská sůl má blahodárné působení na celé naše tělo. Mořská sůl přispívá nejen k relaxaci, zlepšení stavu naší pokožky, ale také dokáže zmírnit nejrůznější zdravotní neduhy.

Rozbouřené moře

Mořská sůl a její blahodárné účinky

Sůl má své zastoupení nejen v kuchyni, ale je všeobecně známo, že mořská sůl působí blahodárně na celé tělo. Mořská sůl byla už našimi babičkami používána jako „zkrášlovadlo“.

Mořská sůl a její blahodárné účinky – co obsahuje?

Mořská sůl obsahuje velké množství minerálních látek, bez kterých se člověk neobejde. Patří k nim:

  • Jód – příznivě působí na štítnou žlázu.
  • Brom – je účinný na nervy.
  • Draslík a sodík – přispívají k lepšímu soustředění a přemýšlení.

Mořskou sůl koupíte buď přírodní, nebo rafinovanou jako směs přírodního chloridu sodného. Dostanete ji v potravinách nebo v drogeriích a lékárnách – podle účelu použití.

Mořská sůl a její blahodárné účinky – koupel

Chladná slaná voda zbaví tělo únavy a příjemně osvěží. Můžete si samozřejmě dopřát i horkou koupel. Nemusíte se bát toho, že by mořská sůl příliš vysušila vaši pokožku. Vysušují se jen vrchní vrstvy kůže. Ve spodních vrstvách kůže mořská sůl váže vodu, a proto zůstane pokožka hydratovaná a vláčná. Koupel rovněž vyplavuje z těla škodliviny a organismus přijímá minerální látky. Několik minut v lázní s mořskou solí nejen uvolňuje a uklidňuje, ale zároveň posiluje obranyschopnost organismu a zlepšuje krevní oběh. Ve vaně byste neměli zůstávat déle než patnáct minut.

 

Mořská sůl a její blahodárné účinky – recepty našich babiček

 

  • Na drobné popáleniny pomáhá směs soli s olejem, nejlépe olivovým. Potírejte si tím bolavá místa, nikdy však nepoužívejte tuto směs na otevřené rány.
  • Bradavic se zbavíte roztokem, který připravíte smícháním jedné lžíce soli a lžíce octa.
  • Pokud vás bolí v krku, pomůže vám kloktání slané vody několikrát za den. Také ucpaný nos propláchněte slanou vodou, uvolní se.
  • Bolavé koutky úst a drobné vyrážky na tváři potírejte mořskou solí rozpuštěnou ve vodě.
  • Pokud vás trápí bolesti, zkuste obklad horkým slaným sáčkem. Do bavlněného sáčku nasypejte sůl a nahřejte ho v troubě, poté přiložte na bolavé či oteklé místo. Bolest by měla slábnout a otoky ustupovat.
  • Slaná voda dobře pročistí celé tělo. Proto je vhodné pít několik dní za sebou jemný solný roztok. Stačí ve skleničce vody rozpustit špetku mořské soli a vypít. Nebo rozpusťte jednu čajovou lžičku v litru vody a popíjejte roztok po malých dávkách po celý den.
  • Smícháte-li mořskou sůl ve stejném poměru s medem, získáte „pleťovou masku“. Směs nechte působit patnáct minut, pak ji opláchněte vlažnou vodou a obličej si ošetřete vhodným krémem.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.1 Počet: 10 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies