Mozek cíleně trénujte

Mozek je největším zázrakem, tajuplným řídícím centrem- produkuje myšlenky, city a musí být trénován po celý život. Skládá se ze 100 miliard nervových buněk a není vědci dodnes zcela prozkoumán.

Muž za sklem s digitálním fotoaparátem

Mozek a jeho složení

Mozek je náš nejcitlivější orgán, má hmotnost sotva 1,5 kg. Je velký asi jako dvě mužské pěsti a tvarem vám může připomínat vlašský ořech. Nervové buňky jsou rozloženy v jednotlivých částech mozku, které podle potřeby vzájemně spolupracují. Mozek zpracuje 20% naší denní spotřeby cukru a kyslíku (v závislosti mozkové aktivity).

 

Jak mozek pracuje

Aktivní jsou vždy jen potřebné části mozku, ty které nejčastěji používáme. Jednostranné zatěžování mozku může vést ke zvětšení častěji používané mozkové části a ostatní mohou zakrnět. Proto je důležité vyvarovat se rutiny. Úžasné je, že mozek dokáže poškozené části nahradit jinými.

 

 

Proč míváme mezery v paměti?

Jen pro zapamatování je v mozku určeno přes sto oblastí. Ty ukládají jednotlivé segmenty, které jsou později složeny v celek. Proto může občas docházet k tomu, že v některé oblasti dojde k chybě. Tato mezera pak může být nahrazena vlastní fantazií. Podobně to funguje při čtení nebo psaní.

 

 

Jak a kde vznikají naše city a emoce

Signály, např. něžné pohledy,doteky a pozornost aktivují hormonální centrálu, neboli hypotalamus. Hormony tak vyburcují váš nervový systém k činnosti.

 

 

Jak podporovat mozek v činnosti?

 

Jezte hodně vitaminů a stopových prvků, důležité jsou i balastní látky. Nezapomínejte na trénink, např. četbou, luštěním hádanek, křížovek, hraním her a sportem.

Zdravé spaní - cesta ke zdravému vztahu

Spánek je důležitou součástí našeho života. Často zanedbáváme tuto část života.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Piercing v obočí

Piercing

08.03.2006

Deprese

Deprese

10.03.2006

Propletené prsty na rukou

Erotická masáž

13.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies