Novoroční předsevzetí – která mají smysl?

Počátek nového roku je nejčastějším termínem, kdy se lidé rozhodují pro změnu. Ať už se jedná o jiný přístup k životu, změnu životního stylu, hledání nové lásky nebo oblast financí. Patříte také mezi ty, kteří si s příchodem nového roku dávají nějaké to předsevzetí? Snažíte se své novoroční předsevzetí dodržet a nebo jej po prvním neúspěchu vzdáte? Povíme si, které předsevzetí mají opravdu smysl!

Víno nalévané do sklenice

Nový rok a novoroční předsevzetí k sobě patří

Nový rok bez novoročních předsevzetí? Tak to by zkrátka nebylo ono… Jen si vzpomeňte, kolikrát jste si Vy a nebo někdo z vašich blízkých dal novoroční předsevzetí. Dodrželi jste jej a nebo stejně jako dvě třetiny ostatních, jste to po prvním neúspěchu, případně po chvíli snažení vzdali? A nebo patříte mezi jednu třetinu šťastných a své novoroční předsevzetí jste dotáhli ke zdárnému konci? Pokud ano, pak vám srdečně blahopřejeme!

Mezi nejběžnější novoroční předsevzetí patří níže uvedené:

• začít zdravě jíst a pravidelně sportovat

• přestat kouřit, případně kouření výrazně omezit

• najít si práci, změnit stávající práci

• našetřit dostatek financí (na dovolenou, vybavení domácnosti, apod.).

• najít si vhodného životního partnera

Které novoroční předsevzetí mají opravdu smysl?

Dá se říci, že každé předsevzetí, které nám pomůže k lepšímu zdraví či spokojenosti, má smysl. Pak už záleží jen na nás, jakým způsobem splnění daného předsevzetí (a nejen jeho) dosáhneme. Vždy je k tomu ovšem potřeba mít jeden důležitý předpoklad, a to pevnou vůli! Bez ní k vysněnému cíli dojdeme jen stěží…

Nemáte-li silnou vůli, nestanovujte si zbytečně velké cíle, ale nejprve zapracujte právě na posílení své vůle a odvaze začít se změnou. Stanovte si menší, ale za to reálné cíle, o kterých víte, že máte šanci je splnit a dokázat si tak, že na to opravdu máte. Tím docílíte posílení důvěry v sebe sama, s kterou půjde plnění větších cílů snadněji.

A jak jste na tom s plněním novoročních předsevzetí právě Vy? Podařilo se Vám je splnit a nebo jste to po prvním neúspěchu vzdali? Podělte se s ostatními čtenáři magazínu Mineralfit o své zkušenosti a zážitky v diskuzi pod článkem.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies