Objímání stromů

Procházka lesem je v dnešním uspěchaném světě tou nejlepší relaxací. Energie, klid a vyrovnanost stromů nás nabíjí psychicky i fyzicky. Stromy vyzařují energii, kterou můžeme přijímat jejich objímáním.

dívka, strom

Historie objímání stromů

Lidé a stromy byli energeticky svázani odjakživa. Keltský zvyk zasadit strom na počest narození člověka se dodržoval po staletí. V Indii dosud existuje náboženství Chipko, v překladu znamená „objímejme stromy“. Pokud se mladí lidé z Bengálského kmene Munda chtějí vzít, musí jednu noc přespat přivázaní ke stromu manga. V Číně dokonce existují speciální cvičení, která se zaměřují na objímání stromů a absorbování jejich energie a síly.

Objímání stromů – antistresová terapie

Objímání stromů může provádět každý, nepotřebujete k tomu žádnou průpravu. Zpočátku možná žádnou energii nepocítíte, ale čím častěji budete stromy objímat, tím dříve poznáte jeho sílu. Důležité je při objímání relaxovat, na nic nemyslet, vnímat pouze teplo a vůni stromu. Stromy můžete objímat na vesnici, v horách, u moře nebo i v městském parku.

 

Řiďte se svou intuicí, vyberte si strom, který vás něčím zaujme, osloví. Právě ten, u kterého se budete cítit dobře, vám bude rád předávat svou energii.

Relaxace před objímáním

Posaďte se k jeho kořenům a pohlédněte do koruny stromů. Uvolněně dýchejte, zavřete oči a představujte si strom, který stojí před vámi.

Objímání stromu

Jakmile dosáhnete fáze relaxace, budete mít uvolněné svaly i mysl, zvedněte se a obejměte strom celým tělem. Zavřete oči, pomalu dýchejte a snažte se absorbovat energii, kterou vám strom nabízí.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies