Otřes mozku

Otřes mozku se řadí mezi nejlehčí formu úrazu hlavy, který je spojený s bezvědomím. Příčinou může být jakákoliv činnost, která zvyšuje riziko lehkého úrazu hlavy, ať už to je sport nebo i lehčí autonehoda.
Muž s rukou ve vlasech

Otřes mozku – příčina

Otřes mozku může vzniknout při jakékoliv činnosti, která zvyšuje riziko lehkého úrazu hlavy. Tento úraz mívají často sportovci (hokejisti, fotbalisti apod.). K nejčastějším příčinám otřesu mozku patří autonehody. Ohroženi jsou také lidé vyšší věkové kategorie, kteří trpí závratěmi a nejistotou při chůzi.

Otřes mozku – příznaky

  • Retrográdní amnézie (výpadek paměti na krátké období)
  • Zvracení
  • Nevolnost

Otřes mozku - bezvědomí

Bezvědomí u otřesu mozku netrvá více než 15 minut a jestliže je delší, jde o vážnější poranění. Významným varovným signálem otřesu mozku je opakované bezvědomí, kdy zraněný po krátké pauze po probuzení zase ztrácí vědomí.

Otřes mozku – první pomoc

Zraněného člověka, který má podezření na otřes mozku, uložte do klidové polohy na zádech a nebo do stabilizované polohy. Je zapotřebí kontrolovat jeho životní funkce (srdeční tep a dýchání) a co nejrychleji zajistit převoz do nemocnice.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies