Ovoce a zelenina, která spaluje tuky

Ovoce a zelenina by měla být základem jídelníčku každého z nás. Nejen, že má vynikající vliv na naše zdraví, ale také nám napomáhá ke štíhlé linii. Které ovoce a zelenina jsou nejlepší spalovači tuků?

Plátky sladkého melounu

Ananas

Ananas obsahuje dostatek enzymů na hubnutí, ale i potřebné energetické složky a vitaminy. Enzym bromelain v něm obsažený výrazně urychluje spalování tuků. Jeden kilogram ananasu obsahuje kolem 2100 kJ. Při dietě s ananasem budete plni energie, zhubnete a navíc si pochutnáte.

Grapefruit

Grapefruit urychluje spalování tuku, je bohatým zdrojem vitamínu C (ten se účastní přeměny tuku v těle). V bílé dužině grapefruitu se nacházejí pektiny (rozpustná vláknina, která urychluje proces látkové výměny).

Papája

Papája obsahuje více trávicích enzymů než jakékoliv jiné ovoce. Toto ovoce může podpořit zažívání a také využívání tuků z jídel.

Vodní meloun

Melouny jsou vynikajícím pomocníkem při hubnutí. Obsahují 90% podíl vody, která uhasí žízeň a přitom skvěle pročišťuje.

Jahody

Jahody jsou zásobárnou vitaminu C, vynikajícím spalovačem tuků. Jahody obsahují stejně jako jablka další velmi důležitou složku napomáhající hubnutí – pektin.

Jablka

Jablka obsahují pektin, který zasytí, pročistí a poradí si s tuky. Jezte jablka raději se slupkou, ta totiž obsahuje většinu vitaminu C.

Kiwi

Kiwi má vysoký obsah vitamínu C (mnohonásobně vyšší než u pomeranče), je také bohatým zdrojem draslíku. Nejen, že dodáte tělu vitamíny, ale také tělo pročistíte, zbavíte ho tuku v problémových partiích. Kiwi je také vynikajícím ovocem proti stresu.

Fazole

Fazole jsou nejlepším přítelem toho, kdo drží dietu. Obsahují karbohydráty s nízkým glykemickým indexem, mají nízký obsah tuku a obsahují proteiny. Zasytí vás, ale přitom neztloustnete.

Kapusta

Kapusta obsahuje více vápníku než například mléko. Má málo kalorií, je bohatá na vitaminy A a C a také spoustu minerálů. Chutná, zasytí a snadno se připravuje.

Červená řepa

Červená řepa je efektivní čistič krve a detoxikační prostředek, který pomáhá také při celulitidě a nadýmání.

Česnek

Z česneku se při rozmačkání uvolňuje allicin, což je účinná látka, které se postará nejen o snižování hladiny cholesterolu, ale podporuje také prokrvení těla a urychluje spalování tuků.

Chřest

Chřest je jedničkou mezi zeleninou, která nám pomáhá při hubnutí. S 10 kaloriemi na 100 g je na prvním místě v žebříčku. Díky svému vysokému obsahu draslíku odstraňuje všechny přebytečné kilogramy.

Kyselé zelí

Kyselé zelí je vynikající zelenina sama o sobě a navíc velmi prospívá našemu zdraví a také štíhlé linii. Kyselé zelí posiluje imunitu, kromě vitaminu C obsahuje i vitamin B12, který pomáhá chránit organismus před stresem a prospívá nervům.

Okurky

Tato kaloricky velmi chudá zelenina je skutečným plodem krásy. Dužina se skládá z více jak 95% vody, 2,5% cukru a minerálů. Nezanedbatelné je v okurkách i množství vitamínů, především C, B1 a B2.

 

Cenné jsou i bílkoviny, které pročišťují tělo, povzbuzují ledviny, omezují buněčné bujení, pomáhají při shazování nadbytečných kilogramů a působí hojivě na pokožku.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies