Ovoce a zelenina, která spaluje tuky

Ovoce a zelenina by měla být základem jídelníčku každého z nás. Nejen, že má vynikající vliv na naše zdraví, ale také nám napomáhá ke štíhlé linii. Které ovoce a zelenina jsou nejlepší spalovači tuků?

Plátky sladkého melounu

Ananas

Ananas obsahuje dostatek enzymů na hubnutí, ale i potřebné energetické složky a vitaminy. Enzym bromelain v něm obsažený výrazně urychluje spalování tuků. Jeden kilogram ananasu obsahuje kolem 2100 kJ. Při dietě s ananasem budete plni energie, zhubnete a navíc si pochutnáte.

Grapefruit

Grapefruit urychluje spalování tuku, je bohatým zdrojem vitamínu C (ten se účastní přeměny tuku v těle). V bílé dužině grapefruitu se nacházejí pektiny (rozpustná vláknina, která urychluje proces látkové výměny).

Papája

Papája obsahuje více trávicích enzymů než jakékoliv jiné ovoce. Toto ovoce může podpořit zažívání a také využívání tuků z jídel.

Vodní meloun

Melouny jsou vynikajícím pomocníkem při hubnutí. Obsahují 90% podíl vody, která uhasí žízeň a přitom skvěle pročišťuje.

Jahody

Jahody jsou zásobárnou vitaminu C, vynikajícím spalovačem tuků. Jahody obsahují stejně jako jablka další velmi důležitou složku napomáhající hubnutí – pektin.

Jablka

Jablka obsahují pektin, který zasytí, pročistí a poradí si s tuky. Jezte jablka raději se slupkou, ta totiž obsahuje většinu vitaminu C.

Kiwi

Kiwi má vysoký obsah vitamínu C (mnohonásobně vyšší než u pomeranče), je také bohatým zdrojem draslíku. Nejen, že dodáte tělu vitamíny, ale také tělo pročistíte, zbavíte ho tuku v problémových partiích. Kiwi je také vynikajícím ovocem proti stresu.

Fazole

Fazole jsou nejlepším přítelem toho, kdo drží dietu. Obsahují karbohydráty s nízkým glykemickým indexem, mají nízký obsah tuku a obsahují proteiny. Zasytí vás, ale přitom neztloustnete.

Kapusta

Kapusta obsahuje více vápníku než například mléko. Má málo kalorií, je bohatá na vitaminy A a C a také spoustu minerálů. Chutná, zasytí a snadno se připravuje.

Červená řepa

Červená řepa je efektivní čistič krve a detoxikační prostředek, který pomáhá také při celulitidě a nadýmání.

Česnek

Z česneku se při rozmačkání uvolňuje allicin, což je účinná látka, které se postará nejen o snižování hladiny cholesterolu, ale podporuje také prokrvení těla a urychluje spalování tuků.

Chřest

Chřest je jedničkou mezi zeleninou, která nám pomáhá při hubnutí. S 10 kaloriemi na 100 g je na prvním místě v žebříčku. Díky svému vysokému obsahu draslíku odstraňuje všechny přebytečné kilogramy.

Kyselé zelí

Kyselé zelí je vynikající zelenina sama o sobě a navíc velmi prospívá našemu zdraví a také štíhlé linii. Kyselé zelí posiluje imunitu, kromě vitaminu C obsahuje i vitamin B12, který pomáhá chránit organismus před stresem a prospívá nervům.

Okurky

Tato kaloricky velmi chudá zelenina je skutečným plodem krásy. Dužina se skládá z více jak 95% vody, 2,5% cukru a minerálů. Nezanedbatelné je v okurkách i množství vitamínů, především C, B1 a B2.

 

Cenné jsou i bílkoviny, které pročišťují tělo, povzbuzují ledviny, omezují buněčné bujení, pomáhají při shazování nadbytečných kilogramů a působí hojivě na pokožku.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies