Základem je koupel se solí
Předtím, než začneme s odstraňováním ztvrdlé kůže na chodidlech, dopřejeme chodidlům horkou koupel ve vodě s rozpuštěnou koupelovou solí. Koupelová sůl chodidla změkčí a napomůže s odstraněním odumřelých buněk.
Jak odstranit ztvrdlou pokožku na chodidlech?
Ztvrdlou kůži na nohou lze odstranit několika způsoby – pemzou, skleněným pilníkem, seřezávačem zvrdlé kůže a speciálními hydratačními krémy, které vyživují a změkčují ztvrdlou kůži na chodidlech. Níže si povíme více o jednotlivých způsobech.
Pemza je pórovitá lehká hornina, která díky své hrubé struktuře umožňuje odstranit ztvrdlou kůži chodidlech. Nevýhodou je, že zanechává kůži na chodidlech roztřepenou a kůže má tendenci se zatrhávat. Vznikají také záděry, které mohou způsobit ve vyjímečných případech záněty chodidel. Nutná je proto následná peče pomocí skleněného pilníku a nanesení hydratačního krému na chodidla.
Skleněný pilník- šetrnější způsob péče o chodidla
Skleněné pilníky jsou v péči o paty jemnější a také mnohem hygieničtější, protože se dají snadno omýt. Pomocí skleněného pilníku lze kůži, kterou jsme předem obrousili pomocí pemzy dočistit. Hrubší strana pilníku brousí zatvrdlou pokožku chodidel po odmočení v teplé vodě. Hladká strana dohladí povrch pat již za sucha.
K odstranění ztvrdlé kůže pomohou také kovové seřezávače. Seřezávač kůže odřezává pomocí žiletky celé plošky ztvrdlé kůže. Tato metoda ovšem není vhodná pro každého – při nesprávném zacházení se seřezávačem kůže může dojít k bolestivým poraněním. Používá se především v pedikúrních salonech.
Hydratační krémy na chodidla
Při péči o chodidla bychom neměli zapomenout ani na vhodné kosmetické přípravky, konkrétně krémy a emulze určené pro hydrataci chodidel. Tyto přípravky pokožku vyživí, hydratují a také zjemní. Aby vámi zvolený přípravek působil co nejintenzivněji, je vhodné jej nanést na chodila po koupeli, jemně vmasírovat do pokožky a nakonec si natáhnout teplé ponožky.
Diskuze