Ženy touží po lesklých a zdravých vlasech, avšak ne vždy toho bohužel dosáhnou. Někdy je na vině špatná péče a jindy za to mohou spíše vybavení a přípravky, kterými svou hřívu zbytečně trápíme.
Pokud například vlastníte pouze obyčejný plastový hřeben a velmi hlučný a ne příliš fungující fén, nemůžete očekávat, že vytvoříte nádherný účes. Navíc riskujete, že si poškodíte vlasy a v některých případech to může být i nenávratně.
Neměli byste používat fény, kulmy nebo žehličky příliš často, to vlasům také na zdraví nijak nepřidá. Při výběru laků na vlasy a jiných stylingových přípravků byste měli raději vsadit na kvalitu, abyste vlasy příliš nezatěžovaly a dodaly jim i potřebné živiny.
Mokré vlasy jsou nejcitlivější a jsou tedy mnohem více náchylnější k poškození. Proto je nechte volně proschnout a zbytečně je nečesejte. Maximálně je můžete rozčesat hřebenem s širokými mezerami.
Vlasy upravujte až ve chvíli, kdy jsou alespoň ze 70 % suché. Šampon byste měly nanášet jen ke kořínkům, nikoli na konečky. Kondicionér ale ke kořínkům nikdy nenanášejte, neboť se vám budou vlasy rychleji mastit.
Základem pro správnou péči o vaše vlasy je kvalitní výbava
- Hřeben by neměl mít kovové hroty. Raději vybírejte z dřevěných či plastových hřebenů, které mají ohebné zoubky. Ty se vlasům krásně přizpůsobí. Doporučujeme vám, abyste si pořídili karbonový hřeben, který je navíc antistatický a odolný vůči vyšším teplotám.
- Kartáč by měl mít přírodní štětiny, neboť ty plastová zbytečně tahají za vlasy, poškozují vlasová vlákna, nedrží tvar a nejsou tak ohebné, jako ty přírodní. Ideální je zvolit kartáč s kančími štětinami. Zabraňují elektrizování vlasů, uhlazují je a rovnoměrně roznášejí maz vyprodukovaný pokožkou po celé délce vlasů.
- Fénujte se spíše studeným vzduchem. Vlasy se pak nespálí a zbytečně se nepřesouší. Kvalitnější fény mají i funkci ionizace, jež pomáhá zamezit následné elektrizaci.
Diskuze