Naše pleť se po nějakém čase sama od sebe obnovuje, což znamená že neustále produkuje nové buňky, které prostupují všemi jejími vrstvami na povrch a tam rohovatí. Pleť pak vypadá mdle a unaveně. V tomto případě je účinným pomocníkem peeling, díky jehož pravidelnému používání bude pleť hladká a svěží.
Co to peeling vůbec je?
Peeling je kašovitá směs s prvky hrubších částic, která dokáže víc, než jen odstranit staré kožní buňky. Má za úkol podporu a urychlení procesu tvorby nových buněk, dokáže pleť důkladně vyčistit, zlepšuje její prokrvování a dokonale pleť připraví na další péči.
Jednotlivé druhy peelingů
Mechanický peeling
Mechanický peeling pracuje pomocí malých brusných částic, které se přidávají do krémů nebo speciálních čistících gelů. Ty kromě odstranění starých buněk dokáží pokožku hloubkově vyčistit. Používat jej mohou i muži.
Chemický peeling
U chemických peelingů jsou hlavní složkou ovocné kyseliny pronikající do vrchní vrstvy kůže, čímž rychleji uvolňují tkáň odumřelých buněk, a tím podporují jejich rychlejší odstranění.
Biologický peeling
Jedná se o kúru, která se aplikuje v podobě masky v silnější vrstvě. Biologický peeling obsahuje dvě složky – peeling, který pracuje s enzymy a tuky, a slupující preparáty.
Jak s peelingem na pleť
- Peeling používejte 3 – 5krát měsíčně, podle typu vaší pleti.
- Po provedení peelingu vaší pleť zbytečně nezatěžujte.
- Peeling je výborným spolupracovníkem v případě, že používáte samoopalovací krém.
- Při peelingu není nutné silné masírování, protože jemné částice dosáhnou svého účinku i při jemném tlaku.
Diskuze