Poluce a Spermatorrhea

Poluce je noční můrou všech dospívajících chlapců. Stydí se a mají strach, že je něco v nepořádku. Přitom je tento samovolný výron semene známkou sexuálního zdraví a dochází k ní i u dospělých mužů.

Mladík ležící na posteli

Poluce

je z latinského slova polluo, tedy poskvrnit a znamená samovolné uvolnění semene. V jistém smyslu je srovnatelná s první menstruací u ženy. Dochází k ní obvykle večer, kdy mívají chlapci erotické sny. Protože nedojde k odchodu semene pohlavním stykem nebo onanií a nahromaděný ejakulát potřebuje ven, dojde k samovolnému výronu. Poluce časem sama odezní. Poluce je příznakem dobrého sexuálního zdraví, proto není třeba se ho obávat. Poluce je normální i u dospělých mužů. U zdravých jedinců se může dostavit erekce až pětkrát za noc.

Poluce – denní a noční

Poluci napomáhají nejen erotické sny, ale i zaplněný močový měchýř. Protože je penis velice citlivý a potřebuje masturbaci, stačí malé vzrušení a může dojít i k poluci kdykoliv během dne.

Poluce a pohlavní styk

Četnost polucí je určuována četností pohlavního uspokojení. Pokud muž často a pravidelně onanuje už od puberty, nemusí k poluci docházet vůbec. Pokud nemá v dospělosti pravidelný pohlavní styk, může najednou k poluci dojít.

Spermatorrhea

Tento termín úzce souvisí s polucí. Označuje samovolný odtok semene i bez erekce. Spermatorrhea se může objevit po delší pohlavní abstinenci nebo po nějaké infekci. Objevuje se v důsledku podrážděnosti pohlavního orgánu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.3 Počet: 3 Nejlepší: 5 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies