Porazte alergii na sluníčko – zevnitř!

Zbožňujete opalování a pro snědou pleť s přehledem propotíte tucet osušek? Rok co rok jste nadšeně vyrážela na pláž a letos byste si ráda dala repete… Jenže pokožka protestuje – červenou svědivou vyrážkou. Anebo se sluníčku vyhýbáte jak jen můžete právě ze strachu z každoročně se opakujícího ekzému?

Čtyři dívky opřené hlavami k sobě

Jak se projevuje

Je to paradox. Tak ráda byste se prohřála na slunci, ale pleti z toho naskakuje husí kůže. A kdyby jen to. Po chvilce (ale klidně i po několika dnech!) vás začne pokožka svědit a pálit a pokud si zapomenete řádnou pokrývku, po pár hodinách se objeví i puchýřky, které sice nesvědí, zato pekelně bolí. Jednoduše řečeno – zatímco kůže zdravých jedinců se poškodí teprve nadměrným sluněním, pokožka citlivých osob reaguje neúměrně.

Samozřejmě jde o extrémní situaci, která trápí pár procent populace, nicméně měli byste vědět, že alergie na slunce se může objevit kdykoli v průběhu života. Nejvíce jí trpí děti, obecně lidé se světlým typem pleti, ale objevuje se velice často i mezi vášnivými opékači, kteří vyráží vstříc slunečním paprskům od jara do podzimu rok co rok. Tak co s tím

Je nutné dodržovat tři zásadyVybírejte kvalitní brýle!

Pamatujte, že účinná je jedině ochrana komplexní. Za prvé – vždycky používejte pouze ty nejkvalitnější opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem (40+). Kupujte je v lékárně a vyberte si z těch určených speciálně pro citlivou pokožku. Za druhé – vystavujte nezakrytou pokožku delší dobu slunci jen po ránu a v podvečer anebo když je pod mrakem.

A za třetí – chraňte pleť i ze vnitř. Jezte potraviny bohaté na antioxidanty (hlavně selen, zinek, betakaroten, vitamíny C a E). Podporují totiž zhnědnutí pokožky a fungují také jako „vychytávaje“ škodlivých volných radikálů ze slunce. Pomohou vám také mléčné výrobky. Nejenže třeba přikládáním chladivého tvarohu zklidníte rozpálenou pokožku, pokrmy obsahující vápník mají i ochranné a reparační účinky na pleť.

Braňte se s předstihem

Pokud nechcete nechat nic náhodě, dopřejte svému tělu intenzivní výživnou kůru v podobě speciálního doplňku stravy. Ideální je takový, ve kterém najdete všechny důležité antioxidanty pěkně pohromadě a nemusíte tak do sebe cpát spoustu tabletek třeba i několikrát denně. Vyzkoušet můžete například Selzink Plus. Obsahuje vyváženou kombinaci selenu a zinku a také všechny ty důležité výše zmíněné vitamíny i beta karoten. Výhodou přípravků k vnitřnímu užívání je, že připravují pleť na UV záření s předstihem.

Nepodceňujte dehydrataci

Nezapomínejte pro všechny ty pupínky na to základní – na vodu. V období parných dnů zařaďte do pitného režimu také minerálky s obsahem hořčíku, kvůli pocení. Nebo vyzkoušejte doplněk stravy Promagsan. Jeho výhodu je, že ho můžete brát několikrát denně a doplňovat tak ztráty hořčíku průběžně.

Jedině tak pro vás bude pobyt na sluníčku snesitelný a časem třeba i příjemný, protože alergie na slunce nemusí přetrvávat celý život. Ale chce to zatěžovat pokožku opravdu velice mírně a pozvolna. Ideální je, když se vám díky pečlivé přípravě za léto ani jednou neobjeví. Protože pleť každé takové extempore pokožku oslabuje a pamatuje si ho celý život.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies