Porazte alergii na sluníčko – zevnitř!

Zbožňujete opalování a pro snědou pleť s přehledem propotíte tucet osušek? Rok co rok jste nadšeně vyrážela na pláž a letos byste si ráda dala repete… Jenže pokožka protestuje – červenou svědivou vyrážkou. Anebo se sluníčku vyhýbáte jak jen můžete právě ze strachu z každoročně se opakujícího ekzému?

Čtyři dívky opřené hlavami k sobě

Jak se projevuje

Je to paradox. Tak ráda byste se prohřála na slunci, ale pleti z toho naskakuje husí kůže. A kdyby jen to. Po chvilce (ale klidně i po několika dnech!) vás začne pokožka svědit a pálit a pokud si zapomenete řádnou pokrývku, po pár hodinách se objeví i puchýřky, které sice nesvědí, zato pekelně bolí. Jednoduše řečeno – zatímco kůže zdravých jedinců se poškodí teprve nadměrným sluněním, pokožka citlivých osob reaguje neúměrně.

Samozřejmě jde o extrémní situaci, která trápí pár procent populace, nicméně měli byste vědět, že alergie na slunce se může objevit kdykoli v průběhu života. Nejvíce jí trpí děti, obecně lidé se světlým typem pleti, ale objevuje se velice často i mezi vášnivými opékači, kteří vyráží vstříc slunečním paprskům od jara do podzimu rok co rok. Tak co s tím

Je nutné dodržovat tři zásadyVybírejte kvalitní brýle!

Pamatujte, že účinná je jedině ochrana komplexní. Za prvé – vždycky používejte pouze ty nejkvalitnější opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem (40+). Kupujte je v lékárně a vyberte si z těch určených speciálně pro citlivou pokožku. Za druhé – vystavujte nezakrytou pokožku delší dobu slunci jen po ránu a v podvečer anebo když je pod mrakem.

A za třetí – chraňte pleť i ze vnitř. Jezte potraviny bohaté na antioxidanty (hlavně selen, zinek, betakaroten, vitamíny C a E). Podporují totiž zhnědnutí pokožky a fungují také jako „vychytávaje“ škodlivých volných radikálů ze slunce. Pomohou vám také mléčné výrobky. Nejenže třeba přikládáním chladivého tvarohu zklidníte rozpálenou pokožku, pokrmy obsahující vápník mají i ochranné a reparační účinky na pleť.

Braňte se s předstihem

Pokud nechcete nechat nic náhodě, dopřejte svému tělu intenzivní výživnou kůru v podobě speciálního doplňku stravy. Ideální je takový, ve kterém najdete všechny důležité antioxidanty pěkně pohromadě a nemusíte tak do sebe cpát spoustu tabletek třeba i několikrát denně. Vyzkoušet můžete například Selzink Plus. Obsahuje vyváženou kombinaci selenu a zinku a také všechny ty důležité výše zmíněné vitamíny i beta karoten. Výhodou přípravků k vnitřnímu užívání je, že připravují pleť na UV záření s předstihem.

Nepodceňujte dehydrataci

Nezapomínejte pro všechny ty pupínky na to základní – na vodu. V období parných dnů zařaďte do pitného režimu také minerálky s obsahem hořčíku, kvůli pocení. Nebo vyzkoušejte doplněk stravy Promagsan. Jeho výhodu je, že ho můžete brát několikrát denně a doplňovat tak ztráty hořčíku průběžně.

Jedině tak pro vás bude pobyt na sluníčku snesitelný a časem třeba i příjemný, protože alergie na slunce nemusí přetrvávat celý život. Ale chce to zatěžovat pokožku opravdu velice mírně a pozvolna. Ideální je, když se vám díky pečlivé přípravě za léto ani jednou neobjeví. Protože pleť každé takové extempore pokožku oslabuje a pamatuje si ho celý život.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies